LEGIONOWO. Gehenna korzystających z 500+

2018-11-26 3:27:58

Do naszej redakcji zadzwonił wzburzony mieszkaniec, który poinformował nas o gigantycznej kolejce do kasy w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej (MOPS). Powodem miał być problem z wypłatą świadczeń dla rodzin korzystających z programu 500+ oraz „Dobry Start +”

W poniedziałek (26 listopada br.) około godziny 12.00 zadzwonił do Nas jeden z czytelników, informując nas o dramacie jaki rozgrywa się pod ośrodkiem pomocy społecznej. Powodem takiego stanu rzeczy miały być problemy spowodowane niewypłaceniem świadczenia 500+ oraz świadczenia „Dobry Start 300+” Postanowiliśmy sprawdzić jak dramatyczna jest sytuacja.

Kolejka jak za PRL-u

Po dotarciu pod budynek ośrodka znajdującego się przy Al. 3-go Maja 28 w Legionowie zauważyliśmy pierwsze nerwowo poruszające się osoby. Od oczekujących w kolejce udało nam się dowiedzieć, że stoją od kilku godzin po wypłatę świadczenia 500+. Najprawdopodobniej sytuacja ta potrwa aż do zamknięcia ośrodka. Po wejściu do budynku okazało się, że w kolejce do kasy po odbiór świadczenia oczekuję co najmniej kilkadziesiąt osób. Postanowiliśmy zapytać Dyrektora Ośrodka Annę Brzezińską czym spowodowana jest taka sytuacja.

Zmiana godzin prac kasy

W trakcie krótkiej rozmowy z Dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej dowiedzieliśmy, że powodem „dramatu mieszkańców” jest zmiana godzin pracy kasy w dniu dzisiejszym tzn: kasa zaczęła pracować od godziny 12.30 a nie jak zawsze od 8.00. Informacja została podana na stronie internetowej ośrodka. Pani dyrektor poinformowała nas również, że nie ma żadnych zaległości względem wypłat świadczeń.

QK

Komentarze

1 komentarz

  1. Luiza odpowiedz

    Ja co miesiąc bez żadnych opóźnień dostaje 500+ na konto. Przyznam ze nie rozumiem po co ta afera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *