LEGIONOWO. Gondola – co i kiedy w najbliższym czasie

2017-02-28 6:58:32

Galeria Gondola, choć działa od 3 miesięcy, to jednak klienci nadal czekają na wypełnienie jej sporej powierzchni. Na co i kiedy możemy liczyć w najbliższym czasie?

Wraz z otwarciem długo oczekiwanej galerii handlowej w centrum miasta, wystartował jeden z największych sklepów obuwniczych w Polsce – CCC, delikatesy Piotr i Paweł, Martes Sport, Kik oraz oczywiście Media Expert. Nieco później otwarta została filia biura podróży Itaka. I choć klienci polubili te punkty, to jednak pusta przestrzeń wielu lokali przypominała, że to nie jest ostatnie słowo Gondoli. Brakuje w niej przede wszystkim punktów gastronomicznych, ale i też rozrywki w postaci chociażby… kina. Choć to ostatnie, jeśli już powstanie, to nie prędko. Wedle wcześniejszych zapowiedzi przedstawicieli Gondoli, mogłoby się ono znaleźć w drugim skrzydle galerii – ma powstać, za jakiś czas – od strony ul. Słowackiego.

P1350658

Rusza Coffee and Rolls

Jednak, wraz z nadchodzącą wiosną, wygląda na to, że coś się zaczyna dziać w kwestii zajmowania przez kolejnych najemców pustych lokali. Już wkrótce w Gondoli rozpocznie działalność pierwsza kawiarnia o wdzięcznej nazwie Coffee and Rolls. Mieścić się będzie na wyspie w centralnej części parteru. Miejsca dla klientów będą przy barze i przy kilku stolikach. Będzie miała całkiem fajną ofertę lunchową, więc pracownicy okolicznych biur z pewnością będą mogli wpaść na szybki posiłek w przerwie od pracy. Królować będzie oczywiście kawa w wielu rodzajach i kompozycjach. Ale nie tylko. Będzie też herbata, czekolada, świeżo wyciskane soki i ciasta. Będzie też można przekąsić coś bardziej konkretnego, jak chociażby dania kuchni japońskiej. Będą zupy, sushi, sałatki oraz barowe hand rollsy, czyli rolki sushi “na wynos”. A ceny mają być konkurencyjne. Otwarcie było zaplanowane na 20 lutego, natomiast nastąpi ono najprawdopodobniej 1 marca.

Kolejne sklepy już wkrótce

Kolejnym lokalem, który otworzy się najprawdopodobniej już 3 marca jest drogeria Hebe. Na razie bez części aptecznej. W tej chwili trwa zaopatrywanie lokalu w towar. Ciekawostką jest też to, że drogeria Hebe będzie pierwszym lokalem w Gondoli wyposażonym zarówno w wejście od pasażu handlowego, jak i od strony ulicy Piłsudskiego. Jednocześnie pracownicy galeria kończą adaptację lokalu dla najemcy na pierwszym piętrze, w sąsiedztwie sklepu Kik. Wedle wcześniejszych zapowiedzi miałby się tam znaleźć butik Monnari. Natomiast dokładna data otwarcia nie jest jeszcze znana. Przy okazji problemów z parkingiem wzdłuż zatłoczonej ul. Piłsudskiego, warto nadmienić, że Gondola wyposażona jest w parking podziemny dla klientów, do którego wjazd i wyjazd zlokalizowany jest od strony ul. Mrugacza.

DB

 

Komentarze

6 komentarzy

 1. rataj odpowiedz

  Jeśli chodzi o ME to teraz snapa odpalili jakieś kilka miesięcy temu i konkursy robią.

 2. buli odpowiedz

  A jak tam media expert, są jakieś konkretne promocje w tym stacjonarnym, bo w necie to sprzętu nie kupuję za bardzo, chyba że sprawdzony przez znajomków.

 3. Jurek odpowiedz

  Słabo…Coffe and Rols , dzis 1 marca a wyspa pusta 🙂

 4. Julia odpowiedz

  Nuda. Cztery drogerie w promieniu 20m od siebie, sklep ze wszystkim i niczym, dwupiętrowy sklep obuwniczy, który i tak jest już w “Maximie”, sklep z elektroniką to akurat nie moja bajka, więc wolę się nie wypowiadać. + Osobiście nigdy nie piję kawy do sushi, nie rozumiem tego połączenia, ten pomysł wydaje mi się tak abstrakcyjny, jak jedzenie zupy widelcem. Kto zamawia kawę i zupę? Czy jedzenie zupy i sushi, obok sąsiadek plotkujących przy kubku kawy, tworzy niepowtarzalny klimat restauracji azjatyckiej, albo odwrotnie czy picie słodkiego latte i kosztowanie słodkiego ciasta, obok osób maczających w sosie swojego handrollsa, sprzyja pogawędce ze znajomą/znajomym/ciocią/wujkiem/babcią/dziadkiem? Czy mieszajacy się zapach ryby i parzonej kawy może kusić nasz żołądek? Rozumiem, że bar oferuje menu, w którym górują powszechnie lubiane potrawy i napoje (szkoda, że w tym niefortunnym połączeniu), ale osobiście, jedząc na mieście, chciałabym jednak oprócz potrawy dostać także komfort siedzenia w estetycznym i atrakcyjnym miejscu. Sushi można kupić w markecie i zjeść w domu, dlatego szanując klienta, lepiej stworzyć mu miejsce, w którym przyjemnie będzie mu się jadło i miejsce, do którego miło będzie mu wracać, to samo tyczy się kawy. Więcej wyobraźni lub więcej badań rynku, pozdrawiam 🙂

 5. alan211 odpowiedz

  jedno wielkie gowno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *