LEGIONOWO. Goście z Izraela w “Konopnickiej”

2018-11-26 11:37:09

Już po raz dziesiąty uczniowie z “Konopnickiej” spotkali się z rówieśnikami z izraelskiego Ramat Hasharon. Jubileuszowe polsko-izraelskie spotkanie młodzieży zorganizowano pod hasłem: Holding hands for tolerance and friendship

W spotkaniu uczestniczyło ponad 200 osób. Młodzież mówiła o sobie, swoich zainteresowaniach, marzeniach i planach. Rozmawiała o tradycyjnej kuchni polskiej i żydowskiej, słynnych Polakach i Izraelczykach. Nie zabrakło również rozmów o wolności i niepodległości. Te toczyły się w ramach warsztatów pn. „Droga do niepodległości Polski i Izraela” – w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i 70. rocznicę powstania państwa Izrael. Dzięki nim młodzież zdobyła nie tylko nową wiedzą, ale mogła ją też  od razu skonfrontować z zastanymi sposobami myślenia, rozpoznać i odrzucić stereotypy. – Na początku bardzo się stresowałem, ale szybko obie grupy znalazły wspólny język. Warsztaty bardzo pomogły nawiązać dialog międzynarodowy i międzykulturowy oraz otworzyć obie grupy na nowe doświadczenia. Rozmawialiśmy o różnych rzeczach patrząc na nie z innych perspektyw niż dotąd. Poznałem bardzo dużo wartościowych ludzi i tego spotkania nie zapomnę na długo – wspomina Albert Damdin z kl. 3c LO.

W trakcie spotkania nie zabrakło także sportowych emocji. Mecz koszykówki w wykonaniu męskich drużyn przyniósł zwycięstwo gościom i był okazją do wspólnego dopingu i dobrej zabawy. Wszystko wskazuje na to, że ponownie młodzież spotka się w przyszłym roku.

Spotkanie z młodzieżą z Izraela było doskonałą okazją do dyskusji o historii oraz zawarcia nowych przyjaźni

www.powiat-legionowski.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *