LEGIONOWO. Grabiec otworzył biuro

2016-03-15 2:53:04

W poniedziałek 14 marca z wielką pompą Jan Grabiec otworzył swoje pierwsze biuro poselskie, które ma swoją siedzibę na II piętrze legionowskiego magistratu. Na uroczystość m. in. przybył poseł Andrzej Halicki. Jak zapowiada poseł kolejne dwa biura chciałby uruchomić w Wołominie i Nowym Dworze Maz.

W poniedziałkowy wieczór z wielką pompą otwarto biuro poselskie Jana Grabca. Nie zabrakło szampana, przekąsek, słodkich ciast, a przede wszystkim licznie zgromadzonych gości.

Poseł Grabiec podsumował swoje początki na parlamentarnej scenie. Od pierwszego posiedzenia Sejmu VIII kadencji złożył 2 projekty ustaw, miał 2 interwencje poselskie, 3 interpelacje poselskie, zadał jedno pytanie w sprawach bieżących, oraz zaliczył 17 wystąpień z mównicy sejmu. Legionowski poseł jest również członkiem Komisji Administracji i Spraw Społecznych, oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. Został również rzecznikiem PO.

Jak poinformował Grabiec, jego interwencje dotyczyły ochrony akustycznej trasy S8 obwodnicy Marek, oraz boiska „Orlik” na terenie Osiedla Niepodległości w Wołominie. Jan Grabiec złożył również interpelacje do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji ws. zapowiedzi podziału województwa mazowieckiego, do Ministra Infrastruktury i Budownictwa ws. przebudowy III odcinka Drogi Krajowej 61 w Legionowie, oraz do Ministra Zdrowia ws. budowy szpitala na terenie Legionowa, mogącego zapewnić dostęp do specjalistycznej opieki zdrowotnej ponad 110 tys mieszkańców powiatu legionowskiego.

Jednym ze złożonych w sejmie przez Grabca projektów ustaw jest projekt zwiększenia wysokości dotacji jakie otrzymają samorządy z tytułu organizowania opieki przedszkolnej dla dzieci 6-letnich, do wysokości subwencji oświatowej, jakie samorządy otrzymują na 6-latki uczęszczające do szkoły.

Drugi projekt Grabca nawiązuje do proponowanego przez PiS podwyższenia kwoty wolnej od podatku do 8 tys zł, ale jednoczesne zwiększenie udziałów samorządów w PIT. Grabiec chciałby wyrównania ubytku w budżecie samorządów poprzez rekompensatę ze strony budżetu Państwa. Jak argumentuje poseł przyjęcie ustawy zaproponowanej przez prezydenta Andrzeja Dudę w obecnym kształcie spowoduje bankructwo setek gmin i powiatów oraz dramatyczny spadek możliwości inwestycyjnych pozostałych jednostek. Z wyliczeń Grabca wynika, że powiat legionowski, którego obecny przychód z podatku PIT wynosi 34,3 mln zł zmniejszy się o prawie 8 mln zł. Legionowo, które ma przychody z PIT na poziomie 63,4 mln zł, udział z PIT zmniejszy się o 14,7 mln zł. Gmina Jabłonna z PIT ma teraz 29,3 mln zł, zmniejszenie dochodu o 6,8 mln zł po wprowadzeniu prezydenckiego projektu ustawy. Nieporęt z PIT ma 21,9 mln zł, wpływy zmniejszą się o 5 mln zł, a Serock z PIT ma 12,6 mln zł wpływu, po wprowadzeniu prezydenckiego projektu wpływy z PIT zmniejszą się o 2,9 mln zł. Wpływy z PIT w Wieliszewie wynoszą 12,8 mln zł, a mogą się zmniejszyć o 2,9 mln zł.

Wedle informacji, które otrzymaliśmy jakiś czas temu od Tamary Mytkowskiej rzeczniczki Urzędu Miasta, biuro poselskie Jana Grabca jest wielkości 39,5 m2. Sam ratusz na jego wynajmie zarobi 1 070,10 zł/miesięcznie i jest to jedyne wolne pomieszczenie, które wynajęto do takiego celu.

DARIUSZ BURCZYŃSKI

d.burczynski@toiowo.eu

Komentarze

7 komentarzy

 1. hiena odpowiedz

  CBA podobno sie juz interesuja Grabcem, Smogorzewskim i Rosiakiem

 2. wyborca odpowiedz

  a gdzie szpital…….a gdzie kolej do Zegrza ?

 3. michal odpowiedz

  I gdzie jest ta przebudowa DK61 która miała ruszyć na wiosne. TO są szm;ciarze z PO.

 4. Ryniu odpowiedz

  3 biura = 30 tys do kieszeni Janka. Ciekawe ile razy w miesiącu będzie spotykał się z ludem jego mość Grabiec zwłaszcza w Wołominie.
  Już żałuję że na Ciebie Janku głosowałem.

 5. PatRiOT odpowiedz

  Skur…we syny złodzieje je..ne powskie. Antypolskie kanalie konfidenckie.

 6. ciekawy odpowiedz

  Czego dotyczy interpelacja w sprawie DK 61. Przed wyborami Pan Grabiec mówił że przebudowa rozpocznie się na wiosnę. Czy to był kłamstwo wyborcze?

  1. adam odpowiedz

   ważniejsze otwarcie biura niż remont drogi, elyta po i tak helikopterem lata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *