LEGIONOWO. Grabiec wiceministrem, Durka wraca do MOK?

2015-07-22 4:42:50

Według niepotwierdzonych informacji starosta Jan Grabiec już wkrótce może zostać wiceministrem Administracji i Cyfryzacji. Na lokalne podwórko wróci za to jeden z legionowskich posłów.

Na chwilę obecną nikt nie potwierdza tych rewelacji. Nie wiadomo także, kto miałby zastąpić Jana Grabca na stanowisku starosty. O sprawie nie wie nic rzecznik legionowskiego starostwa. Nominacji nie potwierdzają także w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji.

– Jeżeli starosta Jan Grabiec zostanie powołany na wiceministra naszego Ministerstwa to w odpowiednim czasie się Państwo dowiedzą. W tym momencie niewiele mogę powiedzieć. Na pewno nie potwierdzam, ani nie zaprzeczam tym informacjom – usłyszeliśmy w sekretariacie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

W biurze poselskim posła Zenona Durki (PO) dowiedzieliśmy się za to, że zrezygnuje on ze startu w wyborach parlamentarnych. Zenon Durka planuje powrót do Miejskiego Ośrodka Kultury w Legionowie, gdzie – po wieloletniej przerwie – dalej będzie pełnił funkcję dyrektora. Najprawdopodobniej będzie także działał w lokalnym samorządzie. O możliwości objęcia przez Jana Grabca stanowiska w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji mówi tak: – To mogą być wiarygodne doniesienia. (…). Dotarły do mnie głosy, że Jan Grabiec mógłby zostać wiceministrem, ale nie były to głosy od osób decyzyjnych jak pani premier, czy minister Halicki. Ale taki scenariusz może się wydarzyć – mówi poseł Zenon Durka.

Sam Jan Grabiec w rozmowie z nami powiedział, że nie potwierdza, ale i nie zaprzecza tym informacjom. Zapewnił nas, że za kilka dni będzie mógł powiedzieć coś więcej.

Starosta Jan Grabiec to już kolejny legionowski samorządowiec (po prezydencie Romanie Smogorzewskim), o którym mówi się, że planuje wejście do świata “dużej” polityki.

MaCh
Komentarz

W drugiej połowie marca br. prezydent miasta Legionowo Roman Smogorzewski zapowiedział, że odchodzi ze stanowiska. Mówiło się wówczas, że chce kandydować w jesiennych wyborach do Sejmu. Z naszych informacji wynika, że szykował się na stanowisko ministra w kancelarii prezydenta, bo na karierę w samej Platformie Obywatelskiej nie mógł już liczyć. Bo kto przy zdrowych zmysłach w marcu ogłasza, że rezygnuje ze stanowiska prezydenta miasta, by na jesieni startować w wyborach do parlamentu.

Jednak po nieudanej kampanii i przegranych wyborach przez prezydenta Bronisława Komorowskiego również nadzieje Smogorzewskiego na to stanowisko prysły. Słabnące notowania PSL-u wskazują natomiast, że mariaż z tą partią także nie stanie się dla niego trampoliną do wyższych stanowisk. Dlatego jego dalekosiężne plany są już nieaktualne, pozostało mu tylko Legionowo i tylko dotychczasowe stanowisko.

Władze PO muszą teraz jednak szukać nowych, aktywnych i przebojowych ludzi, którzy zagwarantują sukces wyborczy. Stąd potrzebują lokalnych liderów, za którymi w dodatku nie ciągną się jakieś sprawy mogące w przyszłości zaszkodzić partii. I tu naturalnym kandydatem PO w jesiennych wyborach do Sejmu staje się, ambitny, zaprawiony w bojach o zniesienie „janosikowego”, legionowski starosta Jan Grabiec. Zapewne „ku uciesze” pracowników legionowskiego MOK, ma on zastąpić w Sejmie dotychczasowego legionowskiego posła PO Zenona Durkę. Tym bardziej, że sam Durka już zapowiedział, że tym razem nie będzie kandydować. Dodatkowo wzmożona aktywność starosty na różnych forach, facebook`u i twiterze, może wskazywać, że jego ambicje sięgają trochę wyżej niż powiat. Natomiast startowanie do Sejmu z pozycji wiceministra, a nie tylko starosty, wydaje się dawać większe szanse na powodzenie. Dlatego ostatnie doniesienia mogą nie być tylko dziennikarską kaczką.

Paweł Szyling

Podobne artykuły

Komentarze

3 komentarze

 1. jurek odpowiedz

  Po prostu wraca do pracy po latach posłowania. Zapewne był na urlopie bezpłatnym tzn. mówiąc językiem platformiaków blokował etat.

 2. miki odpowiedz

  Pani Kati ,czy to jest żart? Pani oczekuje od Platformy konkursów? Czy Pani oczekuje od Platformy dobrych standardów? ,ha,ha,ha,ha To tak jakby oczekiwać od lisa żeby w kurniku nie robił krzywd kurom ……albo żeby Putin kochał opozycję ….w Rosji………
  Proszę Pani, tysiące afer zamiecionych pod dywan, geszefty ,nepotyzm ,wyprzedaż Polski a Pani oczekuje od PO standardów?
  Uczciwe Państwo to delikatnie mówiąc nie mamy od 8 lat i zapewniam że się Pani nie doczeka za tych rządów.
  Mam dla Pani dobrą wiadomość i jedną złą.Rządy PO w Polsce się kończą! natomiast w Legionowie PO będą trwać ,mać! No chyba że Pan Smogorzewski znów zmieni partie.

 3. Kati odpowiedz

  od kiedy można zostać dyrektorem MOK bez żadnego konkursu? Może pan Durka pochodzi po firmach ze swoim CV i popisze się swoją wiedzą w konkursach na jakieś stanowisko? W uczciwym państwie samo nazwisko to chyba zbyt mało?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *