LEGIONOWO. Groźna kolizja motocykla z osobówką przy „skarbówce”

2016-03-16 8:11:47

W środę 16 marca około 15.45 na wysokości starego budynku ZUS w Legionowie nieprawidłowo wyprzedzający motocykl wyścigowy marki suzuki zahaczył o samochód osobowy w wyniku czego doszło do wywrotki kierowcy jednośladu. Motocyklista z urazem ręki został zabrany do szpitala.

Do groźnego zdarzenia doszło około 15.45. Kierujący motorem suzuki, jadąc ulicą Piłsudskiego w kierunku ulicy Sowińskiego, próbował wyprzedzić samochód marki mitshubishi colt, który przyhamował w celu skręcenia na parking Urzędu Skarbowego w Legionowie. Niestety manewr został wykonany nieprawidłowo, ponieważ kierowca jednośladu próbował minąć samochód z prawej strony jezdni w wyniku czego stracił równowagę, zachwiał się i zahaczył w stojący samochód. Natomiast chyba już wcześniej motocyklista zorientował się, że popełnia błąd, gdyż ślady hamowania było widać na odcinku co najmniej 30 metrów od miejsca zdarzenia.

– Motocyklista chciał wyprzedzić z prawej strony samochód osobowy, niestety o niego zahaczył i się wywrócił. Motocyklista przyznał się do winy i został ukarany mandatem. Podejrzewam, że nadmierna prędkość i brawura, zadecydowały o tym, jak to się skończyło – poinformował nadkom. Artur Bartczak, oficer prasowy z KPP Legionowo. Obaj kierujący byli trzeźwi. Po przybyciu na miejsce zdarzenia dwóch zastępów JRG Legionowo, kierujący osobówką znajdował się na zewnątrz pojazdu bez żadnych obrażeń, natomiast kierujący jednośladem znajdował się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. Po wstępnym przebadaniu z urazem prawej ręki mężczyzna został przewieziony do szpitala Bródnowskiego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania z uszkodzonego motocyklu, oraz zepchnięciu go na pobliski parking.

DB

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *