LEGIONOWO. Grudniowe wyniki pracy strażników miejskich

2016-01-16 4:43:06

W grudniu 2015 roku Straż Miejska w Legionowie zastosowała 113 pouczeń w związku ze spożywaniem alkoholu. 19 osób przewieziono do Izby Wytrzeźwień w Warszawie, 24 przekazano rodzinom. Strażnicy właśnie przedstawili wyniki swojej pracy…

Ujawniono 205 wykroczeń dotyczących naruszeń przepisów porządkowych tj. z Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Regulaminu utrzymania czystości i porządku w Gminie Legionowo. Wykroczenia te obejmują m. in. utrzymanie porządku na posesjach, wyprowadzanie psów bez zabezpieczeń czy niesprzątanie po swoich pupilach. Strażnicy zastosowali 699 pouczeń, 37 mandatów i skierowali 13 wniosków do sądu.

wyniki-grudzień

Ponadto, poza wykonywaniem tzw. zadań stałych, strażnicy miejscy w grudniu: kontrolowali umowy na wywóz nieczystości płynnych/spalanie w przydomowych kotłowniach, usuwali porzucone pojazdy z terenu miasta, jak i zabezpieczyli kilka miejskich imprez, takich jak: Wigilię Miejską, rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, XXIX biegi przełajowe o puchar Prezydenta Miasta Legionowo, czy turniej karate w Zespole Szkół nr 1 w Legionowie.

Oprac. JR

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *