LEGIONOWO. Hałaśliwa budowa

2019-06-12 6:45:32

Trwająca od kilku miesięcy budowa nowego bloku przy ul. Broniewskiego ściąga sen z powiek mieszkańców sąsiednich bloków i to dosłownie. Wszystkiemu winne są działające agregaty i sprzęt budowlany


O sprawie pisaliśmy pierwszy raz w maju ub. Roku. Wtedy mieszkańcy skarżyli się na hałas jaki powodowały agregaty odpowiedzialne za wypompowywanie wody.

Pracują na 3 zmiany?

Z informacji jakie dotarły do naszej redakcji wynika, że trwające roboty budowlane zaczynają się już o 3.30 nad ranem i trwają do późnych godzin nocnych. – W tym czasie nie da się funkcjonować – relacjonuje nam Pan Jacek. – Hałas, huk, gwar. Ja jestem w stanie zrozumieć dużo, ale o 3.30 nad ranem chciałbym normalnie spać – informuje brat Pana Jacka.

Interwencje były

Nie wyspani mieszkańcy ul. Broniewskiego nie widząc innego rozwiązania wzywają policję, jednak nic to nie daje. – Agregaty jak pracowały tak pracują, a My nie możemy spać – mówią mieszkańcy. Policja przyjeżdża i odjeżdża z niczym bo na miejscu nie ma nikogo odpowiedzialnego za generowany hałas.

Policja potwierdza

Zapytaliśmy policję o interwencję przy ul. Broniewskiego. Jak się okazuje do tej pory w okresie od 1 maja do 10 czerwca były dwie interwencje. – Policja nie podjęła żadnych działań, ponieważ na miejscu nie było zgłaszającego. Jeżeli na Komendę zgłosi się jakiś mieszkaniec do Zespołu ds. wykroczeń wtedy zajmiemy się sprawą – informuje podkom. Justyna Stopińska z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.

Byle do 30 września

Z rozmowy z pracownikami budowy dowiedzieliśmy się, że planowany termin zakończenia budowy to 30 września br. Przyznają również, że w ciągu kilku ostatnich dni faktycznie mogło być trochę głośniej z uwagi na prace równające powierzchnie w garażu oraz dodają, że teraz głównie trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku.

QK

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *