LEGIONOWO. Halę sportową przerobią na szkołę

2021-11-21 8:27:05

Właściciel Spektrum Sportu, znajdującego się na III Parceli w Legionowie planuje zbudować nową szkołę podstawową na terenie przylegającym do istniejącej już hali sportowej. Starostwo Powiatowe wydało pozwolenie na budowę dla tej inwestycji

O nowej szkole przy ul. Narutowicza mówi się już od dawna. W październiku 2020 r. radny Sławomir Traczyk rzucił pomysł utworzenia szkoły podstawowej zamiast funkcjonującego tam Spectrum Sportu. Jednak prezydent Roman Smogorzewski stwierdził, że nowa szkoła przydałaby się bardziej na Bukowcu. Jego zdaniem, kupno Spectrum Sportu byłoby dla miasta zbyt drogą inwestycją.

Pozwolenie na budowę

O nowej szkole na Bukowcu nic nie wiadomo, a na III Parceli placówka może powstać już w najbliższych latach. Na początku listopada Starostwo Powiatowe wydało pozwolenie na budowę powyższej inwestycji. Ma ona polegać na przebudowie ze zmianą sposobu użytkowania części pomieszczeń hali sportowej na pomieszczenia szkoły podstawowej.

Prywatna placówka

Nowa placówka oświatowa ma powstać na działce o pow. 1,6 ha położonej między ulicami Narutowicza i Wardenckiego na III Parceli w Legionowie. Obecnie znajduje się tam hala sportowa, czyli tzw. Spectrum Sportu. Budynek nowej szkoły ma mieć kubaturę 21 tys. m3. Obecnie nie wiadomo kiedy inwestycja zostanie zrealizowana. Latem br. właściciel terenu – firma Fastos, poinformowała, że jeśli postanie tu szkoła, to będzie to placówka prywatna.

red.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *