LEGIONOWO. Huczy w miejskiej ciepłowni

2019-05-10 10:42:33

Miejska spółka PEC szykowana jest do podziału, a następnie być może do prywatyzacji – tak wynika z nieoficjalnych informacji. Na najbliższej sesji Rady Miasta Legionowo ma być podjęta uchwała w sprawie utworzenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością pod nazwą Nowa Energia Legionowo Sp.z o.o.

Dotarły do nas informacje o niepokoju jaki zapanował w należącej do miasta spółce PEC Legionowo. Pracownicy obawiają się o swoje miejsca pracy, podobnie jak przy poprzednich próbach prywatyzacji ciepłowni. – Jedna ze spółek, które powstaną z tego podziału, ta która przejmie dług, zostanie następnie utopiona – mówi osoba, która chce zachować anonimowość. Jak zwykle telefony milczą i nikt nie chce zaprzeczyć tym doniesieniom. Mówi się też o kreatywnej księgowości, która ma poprawić finanse miejskiej spółki – Jak nastał nowy prezes Pawlak, ciągle robią jakieś dziwne ruchy. Podobno chcą podzielić spółkę, aby uniknąć płacenia jakiś tam opłat. Może chodzi o to, że ciepłownia dalej pracuje na węglu i grążą jej kary za zatruwanie powietrza – mówi nam jeden z pracowników. Próbowaliśmy połączyć się z władzami spółki PEC oraz władzami miasta. Niestety telefony milczał. Prezes PEC, Marek Pawlak, który nadal jednocześnie jest zastępcą prezydenta miasta, a więc łączy obie funkcję, odebrał od nas telefon. Niestety połączenie wkrótce zostało przerwane i niczego więcej się nie dowiedzieliśmy. Później jego telefon milczał. O nowych doniesieniach w tej sprawie będziemy informować.

Komentarze

6 komentarzy

 1. Pracownik odpowiedz

  No to teraz w PEC czekamy już tylko na siwy dym.

 2. Janek odpowiedz

  Ciągle zmiany na lepsze w PEC. Zawadka prezes ciepłownik zły do wymiany , Tokarski
  prezes rolnik dobry do wymiany, Pawlak prezes zastępca prezydenta bardzo dobry jeszcze nie do wymiany bo za mało zepsuł. Przy takiej wymianie kadr na super
  speców od PEC-u może być jeszcze drożej i oczywiście gorzej
  Obyśmy zimą nie zamarzli.

 3. Victor odpowiedz

  tak wygląda kręcenie lodów

 4. jacek odpowiedz

  Jak ciepłownia przejdzie na gaz , to rachunki za ciepło szczególnie w SMLW też pójdą w góre o połowę.

 5. Pracownik odpowiedz

  To na odległość pachnie jakimś przekrętem. Jak zwykle decyzja z nikim nie konsultowana i wszyscy jesteśmy zaskoczeni.

 6. Krzysztof odpowiedz

  Tego można było się spodziewać po przyjściu Pawlaka. A zdrugiej strony jeżeli wcześniej było wydane 30 mln złotych na kogeneracje i niby ciepłownia została zmodernizowana i unowocześniona, to dlaczego teraz trzeba od początku ją modernizowac za 50 mln złotych. Czy może nie powinien się temu przyjrzeć prokurator. To wygląda na niegospodarność i działanie na szkodę spółki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *