LEGIONOWO. Hulajnogi i rowery na ulicach miasta

2022-05-02 2:12:57

Od 22 marca br., mieszkańcy Legionowa zyskali nową opcję poruszania się po mieście. Na ulicach pojawiły się elektryczne hulajnogi firmy Lime. Ponadto od 1 kwietnia br. do dyspozycji mieszkańców jest 50 szt. rowerów firmy ACRO. Oba środki transportu idealnie nadają się na podróżowanie po mieście podczas długiego, majowego weekendu


Hulajnogami Lime, już od miesiąca widoczne są na ulicach Legionowa. Według właścicieli, to sprawdzona konstrukcja o napędzie elektrycznym, charakteryzująca się niezwykłą stabilnością oraz niską wagą. Dzięki hulajnogom, mieszkańcy mają zredukować liczbę podróży samochodami, co ma korzystnie wpływać na nasze środowisko pozwalając tym samym naszej planecie odpocząć.

Jak z nich korzystać?

Aby skorzystać z hulajnóg, należy pobrać aplikację Lime na telefon z systemem Android bądź iOS, a następnie zeskanować znajdujący się na kierownicy kod QR. Lime przykłada dużą uwagę do bezpieczeństwa i edukacji użytkowników. Już sama aplikacja zapewnia podstawowe szkolenie z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz przewodnik użytkownika hulajnogi. Hulajnogę można zostawić w każdym miejscu w mieście, oczywiście zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

Wynajęcie roweru

Od 01.04 do 31 października można korzystać również z systemu Rowerów Miejskich firmy ACRO. Jest to system rowerowy bez stacji dokujących, co oznacza, że można je zostawić w każdym miejscu. Zasada „wynajęcia” roweru jest identyczna, jak w przypadku hulajnogi: ściągamy aplikację i skanujemy kod QR na rowerze. Dla posiadaczy Karty Legionowianina przygotowano specjalne zniżki. Punkty postoju Roweru Miejskiego: Kościuszki, Legionowo Przystanek – Tunel, Olszankowa, Legionowo Piaski, PKP – Kolejowa, Siwińskiego – Faktoria, Park Zdrowia.
Natomiast zakończenie podróży jest jeszcze prostsze, możesz zakończyć przejażdżkę w dowolnym punkcie miasta. Zaparkuj rower w jakimkolwiek miejscu, gdzie jest to dozwolone (np. stojaku publicznym) .

Paulina Nowicka

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *