LEGIONOWO. Hydraulik, administratorka, aktor i piosenkarz – zdecydują o mandacie Smogorzewskiego

2018-02-08 5:00:21

Komisja Rewizyjna Rady Miasta zajmie się wnioskiem o wygaszenie mandatu prezydenta Smogorzewskiego – tak zdecydowała popierająca prezydenta większość radnych. Jednocześnie przegłosowano, że wniosek ten nie trafi ani do niezależnej kancelarii prawnej, ani do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej


Przypomnijmy. 24 stycznia br. do rady miasta wpłynął wniosek o wygaszenie mandatu prezydenta Romana Smogorzewskiego. Zdaniem wnioskodawcy, prezydent prowadzi bowiem działalność gospodarczą, polegającą na kupnie i sprzedaży oraz wynajmie nieruchomości, co jest zakazane na tym stanowisku.

Bali się niezależnej ekspertyzy

Rada Miasta miała rozpatrzyć wniosek na sesji 31 stycznia br. Opozycyjni radni chcieli dyskusji oraz odrębnej uchwały w tej sprawie. Radny Mirosław Grabowski wnioskował również o zasięgnięcie opinii niezależnej kancelarii prawnej, która będzie mogła stwierdzić czy prezydent Smogorzewski prowadzi niedozwoloną działalność gospodarcza czy też nie. Chodziło mu o to, aby nie posiłkowano się tylko opiniami prawników z ratusza, którym prezydent płaci wynagrodzenie. Czyli jednym słowem, aby prezydent nie był sędzią we własnej sprawie. Przewodniczący Janusz Klejment postanowił jednak przekazać sprawę do rozpatrzenia Komisji Rewizyjnej. Za takim rozwiązaniem opowiedziało się 16 radnych, w tym wszyscy z klubu Porozumienie Prezydenckie. 5 radnych natomiast, w tym wszyscy opozycyjni, zagłosowali za zwróceniem się o opinię do niezależnej kancelarii prawnej.

Kwalifikacje członków Komisji Rewizyjnej

Z kolei radny Leszek Smuniewski wyraził swoją obawę czy członkowie Komisji Rewizyjnej: Kazimierz Zieliński (przewodniczący), Beata Woźniak, Adam Aksamit oraz Paweł Głażewski posiadają wystarczające kwalifikacje. Chodzi bowiem o wiedzę z zakresu prawa finansowego i gospodarczego, która jest potrzebna do tego, żeby rozstrzygać czy prowadzone przez Smogorzewskiego działania wypełniają znamiona prowadzenia działalności gospodarczej. Dlatego też, radny zaproponował, aby skierować wniosek, zapytanie w tej sprawie do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej. Jednak jego pomysł również nie znalazł poparciu u większości sprzyjającej prezydentowi Smogorzewskiemu. Z tego powodu, decyzję pozostawiono emerytowanemu hydraulikowi, kierowniczce administracji osiedla, aktorowi i piosenkarzowi czyli członkom Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Legionowo.

Karol Stelmach

Komentarze

8 komentarzy

 1. czkawka z miasta odpowiedz

  Jednym słowem Legionowem zarządza “trupa cyrkowa”… za błazna robi Romuś – filmowiec weselny z zawodu? Brakuje tylko “kuglarza”… Barwne towarzystwo samopomocy towarzysko-polityczno-finansowej.

 2. Prawda Legionowska odpowiedz

  Proszę Pana Redaktora o wskazanie przepisu prawnego, który mówi, że osoba fizyczna jaką jest Pan Roman Smogorzewski, nie może kupić, sprzedać czy wynajmować nieruchomości i ruchomości. Czy przysłowiowy Jan Kowalski też nie może kupować, sprzedawać i wynajmować? Otóż KAŻDA OSOBA FIZYCZNA mająca pełną zdolność prawną do czynności prawnych może kupować, sprzedawać wynajmować.

  1. Marek odpowiedz

   Porównanie Prezydenta miasta do “przysłowiowego Kowalskiego” to jakieś przedszkolne argumenty.

   1. MÓJ CI ON MÓJ odpowiedz

    TAK ATAK JA TEZ UWAŻAM ŻE TO WYBRANIEC TYLKO ZE NIE NARODU 😉

  2. Miro odpowiedz

   @Legionowska Prawda. Przepisy sobie poczytaj od kodeksu wyborczego, po ograniczenie prowadzenia działalności przez osoby pełniące funkcje publiczne ( a taka jest prezydent) i interpretacje organów skarbowych. Co jest działalnością gosp. w przypadku obrotu i najmu nieruchomości i od jakiej kwoty się ja za taka uznaje. Widać po twoich interpretacjach ze chyba wiedze z Miejscowej czerpiesz, a jak cię nie stać na poradę prawna to się do darmowej pomocy prawnej zgłoś prowadzonej przez samorząd.

 3. Tamara odpowiedz

  Nieprawda! Obserwowałam ich działalność, mają bardzo duże kwalifikacje. Dziwnym trafem zawsze rozstrzygają wszystkie sprawy po myśli pana Smogorzewskiego. Mają w tym już duże doświadczenie…!!!

 4. Ilona odpowiedz

  Zaraz zaraz jaki aktor? Jaki piosenkarz? Na takie miano trzeba zapracować. Widział ktoś dyplom tych artystów ? Bo brak umiejętności widać gołym okiem 😉 o wiedze niezbędna do pracy w komisji rewizyjnej nie podejreqa chyba nikt i nikogo z tego grona .. żenujące jak wyglada ta grupa „trzymająca władze” w tej kadencji.. żenujące !

 5. Seba odpowiedz

  Co jak co, ale wiadomym jest, że w większości władze samorządowe składają się z ludzi, którzy mają różne kwalifikacje, najczęściej do rad gmin, trafiają znane mordy. Ciekawy jestem co będzie dalej, może Zieliński się wyłoży na czymś, myślę, że na czymś polegnie, jak nie on, to Glazewski poprawi swoim niedorozwinietym umysłem, zasepleni, opluje Wozniakowa i tak przebiegnie komisja. Zostaje nam jedynie Aksamitny, ten będzie blyszczal na ich tle, jak coś powie, to z miejsca owacja na stojąco. Tym razem będę gościł na komisji, przyjdę i będę obserwował, a co!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *