Facebook

LEGIONOWO. Inspektor nadzoru potwierdza zarzuty konsorcjum

2019-12-19 8:32:03

 

Trwa proces o wytoczony Gminie Legionowo przez konsorcjum Flisbud-Buder, które budowało Centrum Komunikacyjne w Legionowie, chodzi o zapłatę ok. 20 mln zł. Inspektor nadzoru z firmy Bud-Invent potwierdza uchybienia po stronie legionowskiego ratusza


Przypomnijmy. W 2017 r. Konsorcjum firm Flisbud-Buder, które budowały Centrum Komunikacyjne, złożyło przeciwko Gminie Legionowo pozew o zapłatę prawie 13 mln zł plus odsetki (łącznie ok. 20 mln. zł). Chodziło o wykonane prace budowlane, za które miasto nie zapłaciło. Trwa proces. Przed tygodniem pisaliśmy o zeznaniach Lucjan Chrzanowski, byłego zastępcy prezydenta Legionowa oraz doradcy ds. Centrum Komunikacyjnego.
Tym razem udało nam się dotrzeć do zeznań inspektora nadzoru budowlanego z firmy Bud-Invent. Firma ta została zatrudniona przez legionowski ratusz do sprawowania nadzoru nad pracami przy budowie Centrum Komunikacyjnego w Legionowie, a więc również do kontroli wykonawcy. Świadek ten nie jest więc związany z konsorcjum, ale właśnie z legionowskim ratuszem.
Przyznał on, że na budowie były opóźnienia spowodowane przez ratusz, który nie przekazywał prawomocnych pozwoleń na budowę. A bez pozwoleń tych, wykonawca nie mógł prowadzić robót. Mówił, że od początku inwestycji było coś niedopięte oraz o braku dokumentacji dotyczącej konstrukcji kopuły budynku, problemów z budowa przejścia podziemnego oraz braku projektu wjazdu ślimakowego na parking wielopoziomowy. Zatrudniony przez miasto inspektor nadzoru wspomniał też, że wykonawca czyli konsorcjum w projekcie, który dostało do realizacji w ogóle nie miało mediateki. Wynika z tego, że mediateka została doprojektowana już w trakcie realizacji budowy.
Kolejny świadek, po Lucjanie Chrzanowskim, wskazuje że inwestycja nie została przez miasto należycie przygotowana. Wynika z tego, że zapewnienia ratusza o olbrzymich szansach na wygranie procesu są grubo przesadzone.

Karol Krawczyk

Komentarze

1 komentarz

  1. Mieszkaniec odpowiedz

    Odpowiedzialność!!!! To klucz do sukcesu!!!
    Do póki któryś z urzędników nie zostanie przykładnie ukarany to dalej będą tak robić i chronic własne tyłki. Dowodzi to tylko totalnego mówiąc delikatnie bałaganu. Ludzie bez odpowiednich kompetencji, wiedzy i umiejętności na stanowiskach opłacanych przez mieszkańców.
    Skandal!!!!!!!!!!! Nie pierwszy i nie ostatni. Jak na razie wszystko spływało po nich jak po przysłowiowej kaczce ale …………

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *