LEGIONOWO. Instytucje nie informują o zakażeniach – Koronawirusowa afera w ratuszu z doręczycielem w tle

2021-03-04 11:55:14

Dostaliśmy informację o zakażeniach koronawirusem legionowskim sądzie, a także o zawieszeniu z tego powodu obsługi mieszkańców w Wydziale Spraw Obywatelskich UM Legionowo. Wcześniej zamknięto Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych oraz Referat Ochrony Środowiska


Informacje ws. zakażeń w legionowskich urzędach rozchodzą się jednak bardzo szybko. I dlatego postanowiliśmy skorzystać z tych alternatywnych źródeł informacji. Niedawno zaczęła np. działać w Legionowie inicjatywa „Naprawiamy samorząd”. Zajmuje się ona śledzeniem nieprawidłowości, do jakich dochodzi w legionowskim samorządzie.

Winne władze miasta

Z dotychczasowych doświadczeń wynika, że inicjatywa „Naprawiamy samorząd” jest wyjątkowo dobrze poinformowana oraz zadaje bardzo celne pytania. Z pytań zadanych ostatnio wynika, że za zakażenia w ratuszu, może odpowiadać niefrasobliwość władz, które nie wyraziły zgody na zdalną pracę urzędników. Ponadto nakazały pracować jednemu z urzędowych doręczycieli listów, którego żona otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Pytania inicjatywy „Naprawiamy samorząd ”prezentujemy poniżej:

„1. Kto podjął decyzję o tym, że pracownik E.Z, którego żona otrzymała pozytywny wynik testu na koronavirusa ma pobrać korespondencję i rozwieźć ją do mieszkańców Legionowa.
2. Dlaczego pracownik nie został natychmiast skierowany na kwarantannę.
3. Kto (imię, nazwisko, funkcja/stanowisko) zakazał pracownikom Wydziału Spraw Obywatelskich informowania Sanepidu z kim pracują, aby ich współpracownicy nie zostali objęci kwarantanną.
4. Dlaczego prezydent Roman Smogorzewski nie wyraża zgody na pracę zdalną czy hybrydową nawet pracownikom nie mającym bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami.
5. Ilu pracowników zwracało się z prośbą o zgodę na pracę zdalną. Ilu osobom wyrażono zgodę w 2020 roku i do 26.02.2021 roku.
6. Ilu pracowników zachorowało na Covid do 26.02.2021 roku. Ilu pracowników w tym samym okresie zostało skierowanych na kwarantannę.”

Sprawa doręczyciela

W ostatnim czasie o sprawie doręczyciela jest dość głośno, a informacja o tym znalazła się również w komentarzach na naszej stronie pod wpisem: „Covid-19 i kwarantanna w Urzędzie Miasta w Legionowie”. Treść komentarza publikujemy poniżej:
– „A może redakcja zapyta za zgodą którego prezydenta kadrowa kazała roznosić listy do mieszkańców pracownikowi, którego żona miała już pozytywny wynik? I dlaczego zakazano pracownikom wskazywania z kim pracują, żeby inni przypadkiem nie trafili na kwarantannę? Bo, że wpadła na to sama słynna Dorocia nie wierzę.”
– „Czy ktoś musi umrzeć, żeby nasi na szczycie zrozumieli powagę sytuacji. Bardzo proszę o interwencję w tej sprawie” – napisała inna z czytelniczek.

Sanepid odpowiada półgębkiem

Po publikacji artykułu w gazecie tj. wtorek (2 marca) Sanepid odpowiedział na nasze pytania. Z odpowiedzi wynika, że na chwilę obecną można potwierdzić wystąpienie zakażeń wirusem Sars-CoV-2 wśród pracowników Urzędu Miasta Legionowo oraz Sądu w Legionowie, jednakże nie jest możliwe podanie konkretnych liczb pracowników  w kwarantannie i izolacji z tego względu, że system teleinformatyczny, w którym przetwarzane są dane osób podlegających obowiązkowej kwarantannie i izolacji nie uwzględnia miejsca ich zatrudnienia. W zakresie wyłączenia z funkcjonowania poszczególnych działów bądź ograniczenia ich funkcjonowania, a także w zakresie kroków podejmowanych w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej właściwymi do udzielenia odpowiedzi będą Dyrektorzy obiektów.

WD.

Komentarze

16 komentarzy

 1. Victor odpowiedz

  do “jak to jest”– gamoniem jesteś ty i tobie podobni. Dla takich baranów, którzy narażają innych i w tym mnie nie mam ochoty być miły i nie będę. Jakie wolne media? od rozumu chyba. Dla mnie nie jest problemem maseczka tylko takie głąby, którzy jej nie noszą .Czy jeszcze czegoś nie ogarniasz ptasim, wolnym móźdżkiem?

  1. Jak to jest odpowiedz

   Umiesz czytać ze zrozumieniem? Czy ja napisałem, że żadnego wirusa nie ma, że nazywasz mnie antycovidowcem? Ja Cię nie obraziłem za to Ty jak zwykle “merytorycznie” ubliżasz każdemu kto ma inne zdanie niż Ty. Może troszeczkę faktów, bo widzę że pieką Cię one jak lewactwo. Otóż New York Times podał ostatnio dane dotyczące 2 stanów (Dakoty Płn i Płd), gdzie w jednym zniesiono lockdown i obowiązek noszenia maseczek i nie. No i zgadnij, który stan ma większą zachorowalność na covid w przeliczeniu na mln mieszkańców i co z tego wynika? Mogę Ci rzucić konkretne liczby i inne oficjalne fakty ale jestem pewien, że zachowasz się jak lewactwo, które tak krytykujesz. Więc kto tu jest gamoniem?

   1. Victor odpowiedz

    Kolego? Koleżanko? “jak to jest”, dam ci dobrą radę – zachorujesz to się przekonasz jak to jest i wtedy będziesz wiedzieć. I wtedy żadne gazety, żadne pseudo wolne media nie będą Ci potrzebne, ŻEBY WIEDZIEĆ JAK TO JEST. Rozmowa nam sie nie sklei, bo Ty jesteś “przed” a ja “po” i Twoje komentarze są mi zbędne. Dużo zdrowia i rozsądku życzę. Przypominasz mi moją mądralińską kuzynkę, gadała jak Ty. Teraz wychodzi z ciężkiego Covida i już nie gada o wolności , o mediach…. Teraz szuka maseczek i innych zabezpieczeń . Ale ona już też wie, a Ty jeszcze nie. Pozdrawiam the end

    1. jak to jest odpowiedz

     Jak zwykle zero odpowiedzi na pytanie tylko zawsze o czym innym, w ogóle nie ustosunkowujesz się do pytania. Nie tylko Ty jeden chorowałeś, przed Covidem ludzie też chorowali i umierali na grypę w większych ilościach i jakoś nikt nie robił takich cyrków jak teraz, które sieją gorsze spustoszenie niż sam ten wirus. Nie dość, że brak Ci podstaw retoryki i logiki to jeszcze z podstawami biologii Ci na bakier. Więc każdy kto ma mózg i potrafi go używać samodzielnie będzie wiedział kto jest gamoniem w tej kwestii. Pozdrawiam.

     1. Jak to jest

      Victor Niestety nic nie poradzę, że jesteś impregnowany na wiedzę. Podejrzewam, że biologię ledwo zdałeś, a logiki boisz się się jak diabeł święconej wody. Żyj sobie błogo w swojej nieświadomości kształtowanej przez TV. Tylko jak Cię kiedyś dopadnie kryzys wywołany tym cyrkiem to nie płacz że to przez brak maseczek. A swoją drogą to już widzę jak Ty trzymasz cały ten reżim. W domu wszyscy chodzicie w maseczkach rozumiem?

     2. Victor

      Gamoniu” jak to jest” , życzę Ci żebyś się dowiedział na własnym tylku jak to jest, wtedy nie będziesz więcej chrzanić jak to robisz do tej pory. Jesteś niereformowalnym gamoniem niestety, z cyklu “nieprzemakalni”. Ręce opadają.

  2. jak to jest odpowiedz

   Czyli uważasz, że niszczenie gospodarki, doprowadzanie ludzi do bankructwa, celowa zapaść służby zdrowia jest warta “walki” z wirusem zdecydowanie mniej groźnym od grypy co znajduje swoje odzwierciedlenie w oficjalnych danych? Czy ludziom, którzy niesprawiedliwe są pozbawiani źródła dochodu, miejsc pracy, doprowadzani przez to do życiowych dramatów też powiesz, że są gamoniami? Ludzi, którym odwołuje się z dnia na dzień leczenie i diagnostykę poważnych chorób też powiesz, że są gamoniami? Czy zdajesz sobie sprawę jakie dalsze skutki przyniosą te wszystkie pseudo lockdowny, że odczujemy je wszyscy? Moja matka mając nawrót raka (nowotwór zewnętrzny) po telefonie do Wieliszewa usłyszała czy nie wystarczy jej teleporada to wg Ciebie też gamoń? Wiesz dlaczego szpital w Nowym Dworze Maz. został szybko zamieniony z covidowego na normalny? Bo stał pusty. Stadion narodowy czyt. szpital narodowy tak samo pusty.

   1. Victor odpowiedz

    “jak to jest” – Nie mam zamiaru polemizować z antycocidowym bełkotem, jaki prezentujesz ani z plotkami i pseudo sensacjami jakie głosisz.Co to jest Covid wiem, przechodzilem, widzialem…. . Mogę tylko współczuć ciepiącym i na zdrowiu i z powodu ograniczeń pandemicznych. Na wariatów nie zwracam uwagi, o ile nie zbliżają się do mnie bez maseczki. Wtedy reaguję, czasem ostro i będę reagować w imię mojego bezpieczeństwa. I mam do tego prawo. Dla mnie to koniec tej korespondencji, szkoda prądu. Odpowiedziałem, bo mnie głupio zaczepiłeś zamiast mądrze posiedzieć cicho i zastanowić się nad tym wszystkim a nie powielać chory spam.

 2. Agata odpowiedz

  Eryczek z metra cięty bulterier romana, zawsze aktywny przy wyborach. Zasłużony pracownik hahahaha.

 3. pietrek odpowiedz

  No teraz to oni już chyba wszczęli wewnętrzne dochodzenie w ratuszu, kto tak wysypała się w urzędzie przed dziennikarzami? Chyba teraz będą nagany, a może i zwolnienia z pracy.

 4. Janek odpowiedz

  Czyli to nasz “mądry” Romeczek wysłał Eryczka (po kontakcie z zakażoną koronawirusem żoną) w miasto. A tamten roznosząc korespondencję mógł zarazić pół miasta…!!!

  1. Victor odpowiedz

   Ten gamoń był u mnie z korespondencją. Przyszedł bez maseczki, na grzecznie zwróconą uwagę zaczął pyskować i stawiać się jak wesz na kołnierzu. Ledwo się powstrzymałem by nie strzelić go w dziób.

   1. mariusz odpowiedz

    Panie Viktorze cóż za odwaga,stoicki spokój i opanowanie Panie wielmożny GAMONIU trzeba było strzelić w dziób ,a nie rozpisywać się w necie. ,Bohaterze od siedmiu boleści,pozdrawiam GAMONIA VIKTORA serdecznie.

    1. Victor odpowiedz

     Mam w d..twoje pozdrowienia. Wystarczy ,że nie będziesz popierać tego, że gamonie chodzą bez maski w dobie pandemii i jeszcze się stawiają. Ocknij się trochę, zanim zachorujesz. Ja chorowałem i wiem o czym mówię. I jestem pewien, ze zaraziłem się od jakiegoś głąba, który uważał maskę za zbędny gadżet.

     1. jak to jest

      WHO oficjalnie przyznaje, że umieralność na Covid jest o wiele mniejsza niż na zwykłą grypę. Czyli wcześniej panoszyła się groźniejsza choroba od tej “modnej” i jakoś takich cyrków nikt nie uskuteczniał, nie zarzynał gospodarki, ani nie posłał do piachu ponad 80 tys. Bogu ducha winnych ludzi w tym kraju. I kto tu jest gamoniem?

      http://wolnemedia.net/mialem-obowiazek-mowic-tak-samo-co-cala-ue/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *