Facebook

LEGIONOWO. Internista Jan K. skazany – Zapadł wyrok w sprawie śmierci pacjentki w Przychodni „Puls”

2018-04-17 3:33:16

Lekarz Jan K. z przychodni „Puls” za doprowadzenie w listopadzie 2015 r. do śmierci 45-letniej pacjentki został uznany winnym. Otrzymał on 2-letni zakaz wykonywania zawodu oraz nakaz zapłaty 10 tys. złotych odszkodowania na rzecz rodziny zmarłej.

Po blisko trzy lata od śmierci 45-letniej mieszkanki Legionowa zapadł wyrok skazujący w tej sprawie.

Podał jej lek na który była uczulona
Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w listopadzie 2015 r. Wtedy też 45-latka zgłosiła się po raz kolejny do Jana K. z powodu przedłużającego się zapalenia oskrzeli. Lekarz leczący kobietę od dłuższego czasu w wyniku zaniedbania zaaplikował jej antybiotyk, na który była uczulona. W wyniku ostrej reakcji alergicznej kobieta zmarła. W 20 marcu 2017 r. do Sądu Rejonowego w Legionowie wpłynął akt oskarżenia dotyczący popełnienia błędu w sztuce lekarskiej. Jak podawał rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa – Praga lekarz nie zapoznał się z historią choroby, a to doprowadziło do tragicznych w skutkach następstw.

Wyrok jest nieprawomocny

Do skazania lekarza doszło w miniony piątek 13 kwietnia br. Sąd uznał, że internista jest winny zarzucanych mu czynów i skazał go na 2-letni zakaz wykonywania zawodu, 10 tys. złotych grzywny a także wypłatę odszkodowania w wysokości 10 tys. złotych rodzinie zmarłej kobiety. Ponad to obciążył go kosztami procesu. Wydany w piątek wyrok jest nieprawomocny. Z nieoficjalnych informacji dowiedzieliśmy się, że rodzina zmarłej kobiety zamierza wnieść apelację i żądać wyższego wymiaru kary dla lekarza. Do czasu uprawomocnienia się wyroku Jan K. dalej będzie mógł leczyć ludzi.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *