LEGIONOWO/JABŁONNA. Legionowo chce budować tunel na terenie Jabłonny?

2019-05-29 9:10:52

Władze Legionowa obstają przy koncepcji budowy tunelu przy ul. gen. Roi. Wyjazd z tego tunelu po drugiej stronie torów, prawdopodobnie wypadałby już na terenie sąsiedniej gminy. Tymczasem władze Gminy Jabłonna nic nie wiedzą o planowanej inwestycji, bo nikt z Legionowa nie zwracał się do nich w tej sprawie

Od ponad roku trwają dyskusje na temat lokalizacji nowych przepraw przez tory kolejowe w Legionowie. Władze pomimo zapowiadanych konsultacji z mieszkańcami, same zdecydowały, że powstanie tylko jedna przepraw – tunel na Bukowcu, na przedłużeniu ul. gen. Roi. Władze opublikowały także projekt tej przeprawy (pierwotnie wiaduktu) oraz prowadzących do niej dróg.

Kolejne petycje i protesty

Jednocześnie władze kompletnie zlekceważyły głosy mieszkańców, którzy domagają się budowy 2 przepraw: tunelu w ciągu ulic Polnej i Kwiatowej oraz wiaduktu łączącego ulice Kolejową i Kościuszki w rejonie ul. Krasińskiego. Mieszkańcy domagający się zarówno budowy tunelu Polna-Kwiatowa, jak i wiaduktu łączącego III Parcelę z centrum miasta, nie rozumieją przyczyn oporu władz. Dlatego do ratusza spływają kolejne petycje i protesty mieszkańców.

Inwestycja w sąsiedniej gminie

Jeden z protestujących zwrócił nam uwagę na jeszcze inny aspekt tej sprawy. A mianowicie na problem drogi przez las, która miałaby połączyć wyjazd z tunelu na przedłużeniu ul. gen. Roi z ul. Kwiatową. Jego zdaniem zarówno wyjazd z tunelu jak i sama droga dojazdowa musiałyby znajdować się już na terenie Gminy Jabłonna. Faktycznie, granica pomiędzy Legionowem i Jabłonną przebiega zaraz za torami. A więc wyjazd z tunelu i prowadząca łukiem do niego droga mogą znajdować się już w Jabłonnie.

W Jabłonnie nic nie wiedzą

Postanowiliśmy więc, zasięgnąć informacji w Jabłonnie, czy ktoś z legionowa kontaktował się z tamtejszym urzędem gminy w sprawie budowy tunelu na przedłużeniu ul. gen. Roi. Z informacji jakie uzyskaliśmy wynika, że nie było takich rozmów. Okazuje się więc, że po zeszłorocznej próbie przejęcia ok. 900 ha terenów sąsiedniej gminy, tym razem władze Legionowa planują inwestycje na nieswoim terenie.

KOMENTARZ

Postępowanie władz Legionowa może świadczyć także o tym, że nie zamierzają one budować żadnej przeprawy, bo na poważnie się do niej nie przygotowują. Za karygodną niefrasobliwość trzeba przecież uznać planowanie inwestycji i nie poczynienie żadnych uzgodnień z właścicielem terenu. Władze mówią tylko o tym, że wszyscy rzucają im kłody pod nogi, a faktycznie same nic nie robią.

Wojciech Dobrowolski

Komentarze

9 komentarzy

 1. Hanss kloss odpowiedz

  Szczerze to w zamian za zgodę na budowę tunelu, powinniśmy dostać np fundusze na budowę szkoły na Przylesiu lub co najmniej dofinansowanie.
  Tylko debil planuje na nie swoim, bez porozumienia

 2. Waldek 14l odpowiedz

  Te wiadukty to PKP powinno sfinansować.
  Jak PKP chce przejeżdżać pociągami przez teren powiatu Legionowskiego, to niech finansuje przeprawy nad swoimi torami, które dzielą miasto na dwie części.

 3. Elka odpowiedz

  To kolejna ściema Romana, zaraz powie, że z powodu trudności z porozumieniem się z Jabłonną budowa tunelu jest zablokowana . I całą kasę będzie mógł wydać na propagandę i zagraniczne wojaże z Panią Tamarą

 4. samir odpowiedz

  kamir – człowieku ty masz problemy z myśleniem. Piszesz takie bzdury jakbyś był kolejnym ratuszowym trolem, zupełnie jak niejaki tadek……

 5. Amatorszczyzna odpowiedz

  To świadczy o kompletnej amatorszczyźnie, nie potrafią zaplanować i porządnie przygotować inwestycji. Jak można planować część wiaduktu i jeszcze drogę na nie swoim terenie. To sposub działania prezydenta Romka 🙂 🙂 🙂

 6. Alex odpowiedz

  Jak władza mówi to znaczy że mówi, a nie że robi… przecież to oczywiste. Ile to już lat ten sam odgrzewany kotlet z wiaduktami, tunelami, jak nie było tak nie ma i nie będzie.

 7. miecz odpowiedz

  Najlepszym rozwiązaniem by było wybudowanie wiaduktu zamiast kładki w ciągu ulic Parkowa – Wyszyńskiego.

 8. kamir odpowiedz

  Świetny pomysł władz Legionowa. Dzięki Wam Jabłonna już wszystko wie, wiec nie ma problemu. 😉

  Trzymajmy wiec kciuki aby ten projekt wypalił i pomagajmy władzom Legionowa, bo chce zadbać o nas.

  Jabłonna często była w tyle wiec pomińmy się skupić jak pomóc naszym władzom, żeby był sukces. Oby Jabłonna chciała współdziałać w tej kwestii. Szkoda że gazeta nie spytała się władz Jabłonny czy będą gotowi pomóc i szybko współdziałać?

  1. Hanss kloss odpowiedz

   Szczerze to w zamian za zgodę na budowę tunelu, powinniśmy dostać np fundusze na budowę szkoły na Przylesiu lub co najmniej dofinansowanie.
   Tylko debil planuje na nie swoim, bez porozumienia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *