LEGIONOWO. Kampania NIE DAJ SIĘ NABRAĆ NA “WNUCZKA” i “POLICJANTA” Kolejna ofiara “wnuczka”

2017-09-05 2:56:31

We wtorek (29.08) ofiarą oszustów padła 68-letnia mieszkanka Legionowa. Około godziny 13:00 odebrała telefon stacjonarny od nieznanego mężczyzny, który przedstawił się jako kurier.

Mężczyzna poinformował kobietę o adresowanej do niej paczki, kiedy kobieta stwierdziła, że nic nie zamawiał rzekomy kurier stwierdził, że przesyłka jest opłacona i gotowa do odbioru. Po chwili na ten sam numer, zadzwonił inny mężczyzna, podając się tym razem “policjanta” i oświadczył, że policja pod okiem prokuratury prowadzi szeroko zakrojoną akcję przecwiko szajce kurierów, mających układy w legionowskich bankach. Polecił też, kobiecie wypłacenie kwoty 3700 z banku. Kobieta wierząc, że pomaga w policyjnej akcji udała się do banku i wypłaciła rządaną kwotę. Prowadzona cały czas przez telefon kobieta zgodnie z instrukcjami “policjanta” wyrzuciła pieniądze do jednego z koszy na śmieci w okolicy Centrum Komunikacyjnego. Oszust zapewnił kobietę, że po zakończonej “akcji” do jej domu przyjdzie policjant i prokuratur, aby spisać protokół. Kiedy nikt się u niej nie pojazwił kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa i zadzwoniła na numer alarmowy.

Policja apeluję:

Policja nigdy nie zadzwoni z informacją o prowadzonej akcji.

Policja nigdy nie poprosi Cię o przekazanie komuś pieniędzy, przelaniu ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu.

Jeśli dzwoni członek rodziny i prosi o pomoc potwierdź to kontaktując się z innymi krewnymi.

Bądź czujny, opisane wyżej sposoby działania oszustów to tylko przykłady. Wyobraźnia sprawców nie zna granic i wymyślają oni coraz to nowe sposoby na oszukanie ludzi i pozbawienie ich zgromadzonych oszczędności.

Po takich podejrzanych telefonach powiadom Policję (22) 6048213, 997 lub 112.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *