Facebook

LEGIONOWO. Kampania NIE DAJ SIĘ NABRAĆ NA „WNUCZKA” i „POLICJANTA” Kolejna ofiara „wnuczka”

2017-09-05 2:56:31

We wtorek (29.08) ofiarą oszustów padła 68-letnia mieszkanka Legionowa. Około godziny 13:00 odebrała telefon stacjonarny od nieznanego mężczyzny, który przedstawił się jako kurier.

Mężczyzna poinformował kobietę o adresowanej do niej paczki, kiedy kobieta stwierdziła, że nic nie zamawiał rzekomy kurier stwierdził, że przesyłka jest opłacona i gotowa do odbioru. Po chwili na ten sam numer, zadzwonił inny mężczyzna, podając się tym razem „policjanta” i oświadczył, że policja pod okiem prokuratury prowadzi szeroko zakrojoną akcję przecwiko szajce kurierów, mających układy w legionowskich bankach. Polecił też, kobiecie wypłacenie kwoty 3700 z banku. Kobieta wierząc, że pomaga w policyjnej akcji udała się do banku i wypłaciła rządaną kwotę. Prowadzona cały czas przez telefon kobieta zgodnie z instrukcjami „policjanta” wyrzuciła pieniądze do jednego z koszy na śmieci w okolicy Centrum Komunikacyjnego. Oszust zapewnił kobietę, że po zakończonej „akcji” do jej domu przyjdzie policjant i prokuratur, aby spisać protokół. Kiedy nikt się u niej nie pojazwił kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa i zadzwoniła na numer alarmowy.

Policja apeluję:

Policja nigdy nie zadzwoni z informacją o prowadzonej akcji.

Policja nigdy nie poprosi Cię o przekazanie komuś pieniędzy, przelaniu ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu.

Jeśli dzwoni członek rodziny i prosi o pomoc potwierdź to kontaktując się z innymi krewnymi.

Bądź czujny, opisane wyżej sposoby działania oszustów to tylko przykłady. Wyobraźnia sprawców nie zna granic i wymyślają oni coraz to nowe sposoby na oszukanie ludzi i pozbawienie ich zgromadzonych oszczędności.

Po takich podejrzanych telefonach powiadom Policję (22) 6048213, 997 lub 112.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *