LEGIONOWO. Kino w Maximie – rozbudowa galerii

2017-05-31 7:47:50

Najpóźniej na jesieni ma ruszyć rozbudowa DH Maxim. Powierzchnia użytkowa rozbudowanej galerii ma wynieść 25 tys. m kw., ma ona posiadać 500 miejsc parkingowych. Największą atrakcją ma być jednak 6-salowe kino.

Inwestor PIR Sp. z o. o., który jest właścicielem DH Maxim przy ul. Siwińskiego w Legionowie chce rozbudować obecny obiekt. Nowe skrzydło galerii ma powstać na pustej działce pomiędzy blokami, a obecnym domem handlowym. Maxim zostanie powiększony o co najmniej drugie tyle i będzie miał 3 kondygnacje złożone z garażu podziemnego i dwóch pięter handlowo-usługowych. Wiadomo też, że w nowym obiekcie znajdą się parkingi podziemne, znane marki i 6 salowe kino. – Jesteśmy w przeddzień podpisania umowy, wszystko jest w zasadzie dograne. Będzie to “sieciówka”, ale w Polsce jeszcze nie za bardzo znana – powiedział Piotr Radzikowski, współwłaściciel DH Maxim.

Mogą budować

Decyzją z 28 kwietnia 2017 roku starosta legionowski zatwierdził projekt budowlany i udzielił pozwolenia na budowę galerii handlowo-usługowej “Maxim” z garażem podziemnym oraz przebudowę istniejących parkingów na terenie kilku pobliskich działek o łącznej powierzchni 6 tys. m kw wydzierżawionych przez miasto jeszcze w 2015 roku na 20 lat. Galeria miała być rozbudowywana już przeszło 2 lata temu, jednak na jej drodze stanęły problemy związane, najpierw z koniecznością zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a następnie z koniecznością usunięcia nieprawidłowości w przedłożonym do zatwierdzenia projekcie budowlanym. To wszystko wydłużyło plany, jednak już teraz inwestor może przystąpić do budowy. – Decyzja o pozwoleniu na budowę stała się ostateczna (…) ponieważ żadna ze stron nie odwołała się od niej w przewidzianym przepisami terminie – poinformowała naszą redakcję Joanna Kajdanowicz, rzecznik prasowy starostwa.

Wbicie pierwszej łopaty już w wakacje?

Powierzchnia zabudowy to 8 278 m kw, powierzchnia użytkowa 25 576 m kw, powierzchnia handlowa 1993 m kw. Projekt inwestycji przewiduje 249 miejsc postojowych w garażu podziemnym oraz 8 miejsc postojowych na terenie inwestora. Będzie to budynek o dwóch kondygnacjach nadziemnych oraz jednej kondygnacji podziemnej. Na pierwszym piętrze w północno-zachodniej części budynku zaprojektowano zespół kin o powierzchni 1172 m kw. – Na chwilę obecną nie chcemy zdradzać planów dotyczących rozbudowy, a tym bardziej przyszłych najemców naszej galerii. Mogę jedynie potwierdzić, że odebrałem prawomocne pozwolenie na rozbudowę naszego obiektu handlowego. Rozbudowę chcielibyśmy rozpocząć jak najszybciej. To wszystko zależy od tego, jak szybko podpiszemy umowy z wykonawcą. Możliwe, że już w wakacje wbijemy pierwszą łopatę – powiedział Piotr Radzikowski.

Nie lada wyzwania

Z pewnością rozbudowa Maxim będzie wiązała się z nie lada wyzwaniami. Bowiem obiekt w kształcie litery L będzie rozciągał się między ul. Siwińskiego a Sobieskiego, a pomiędzy tymi ulicami znajduje się ogromna trafostacja. To pierwsze dość poważne utrudnienie dla inwestora. Drugim z pewnością będzie przestawienie masztu z linią wysokiego napięcia, który znajduje się obecnie na parkingu obecnej galerii. Od strony ul. Siwińskiego ma bowiem powstać wjazd do parkingu podziemnego, a obecny parking zostanie zabudowany trzy poziomową galerią. Jakby tego było mało, to przez obecny teren przyszłej budowy przebiega podziemny kanał kanalizacji deszczowej, które swoje ujście ma tuż przy ul. Pałacowej. Z całą pewnością trzeba będzie go przestawić i to też nie będzie wcale taka prosta sprawa. Nie wspominając o tym, że będzie to generowało dodatkowe ogromne koszty dla inwestora.

DARIUSZ BURCZYŃSKI

d.burczynski@toiowo.eu

Maxim wstępna wizualizacja z www.mallson.pl

 

Komentarze

1 komentarz

  1. Tadeusz odpowiedz

    Na jakim etapie są prace? Klimat sprzyja budowie, więc pewnie prace są mocno zaawansowane? Jakie kino to będzie, czy potwierdzone są informacje, że chodzi o Multikino?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *