LEGIONOWO. Kładka otwarta

2016-02-04 10:23:08

Dzisiaj, tj. 4 lutego kładka nad torami kolejowymi prowadząca przez ulicę Parkową i Wyszyńskiego została oddana do użytku. Przejście to powstało na wniosek mieszkańców Legionowa, którzy podczas konsultacji społecznych zdecydowali o ułatwieniu przeprawy dla cyklistów i pieszych.

Inwestycję realizowało Starostwo Powiatowe, przy wsparciu finansowym Miasta Legionowo. Pierwsze kroki w celu stworzenia dogodnego przejścia przez tory kolejowe zostały poczynione 7 listopada 2014 roku, kiedy to zostało podpisane porozumienie o partnerstwie obu samorządów, Urzędu Miasta Legionowo oraz Starostwa Powiatowego, które precyzowało warunki wspólnej realizacji inwestycji oraz udziału w kosztach realizacji projektu pt. „Budowa kładki dla pieszo – rowerowej w ciągu drogi powiatowej Nr 1818W ul. Parkowa – ul. Wyszyńskiego w Legionowie wraz z dojazdami”. Po wykonaniu dokumentacji w postępowaniu przetargowym został wyłoniony wykonawca, czyli warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe MOSTY.

Budowę rozpoczęto 8 czerwca 2015 roku. Pozwolenie na użytkowanie otrzymano 29 stycznia br. Kładka pieszo-rowerowa posiada pochylnie o szerokości 2,7 m i kącie nachylenia 5,9 stopnia. Wykonawca zapewnia 7 lat gwarancji. Koszt budowy wyniósł 3.057.867,93 zł, w tym udział gminy Legionowo 1,2 mln zł. 4 lutego o godzinie 8 rano na teren budowy weszły ekipy firmy PM MOSTY, by usunąć blokady zabezpieczające do tej pory wejście na kładkę i umożliwić korzystanie z przejścia.

Źródło: UM Legionowo

Komentarze

1 komentarz

  1. Nikt odpowiedz

    Kładka to BUBEL.
    Teraz to idealna zjeżdżalnia dla rolkowców, deskorolek, kto wie, może nawet i narciarzy.
    Inwalida na wózku, jeśli przez ułamek sekundy straci kontrolę nad wózkiem – niczym rakieta poleci z wózkiem kilkadziesiąt metrów i rozbije się na końcowej barierce.
    Czy był tam w ogóle jakiś odbiór techniczny???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *