Facebook

LEGIONOWO. Kogo zaprasza KZB?

2017-12-20 7:12:11

Serdecznie zapraszamy notariuszy, komorników itp. taki tekst zamieściło w ogłoszeniu o wynajmie pomieszczeń biurowych legionowskie KZB. Ogłoszenie dotyczy lokalu w dawnej siedzibie spółki przy ul. Jagiellońskiej 13a


Może to wskazywać, że miejska spółka planuje dalsze działania wyprzedażowe majątku gminy, którym dysponuje oraz weźmie się za działania egzekucyjne wobec dłużników.

Najemcy z kasą i uprawnieniami

Wyselekcjonowana grupa potencjalnych najemców daje podstawy do twierdzenia, że KZB tym razem szuka podmiotów, które gotowe są zapłacić cenę rynkową. Atrakcyjność miejsca wzmacnia bliskość poczty sklepu Żabka i apteki. Czy znajdą się chętni? Wydaje się, że tak. Nadchodzi rok wyborczy i z czegoś trzeba będzie przysponsorzyć lokalną propagandę sukcesu. Notariusze sporządzą akty najmu, dzierżawy, zamiany, darowizny, sprzedaży na raty nieruchomości. I będzie z czego zapłacić „pozytywnemu stowarzyszeniu” tworzącemu i redagującemu wydawaną przez KZB „ Miejscową”. Także komornicy mogą być atrakcyjną grupą zawodową, bo jak wiemy, prezydent Smogorzewski lubi kupować nieruchomości na licytacjach komorniczych.

Wszystko objęte tajemnicą

Redakcja wielokrotnie zwracała się do KZB o ujawnienie wysokości czynszów jakie spółce płacą najemcy lokali i nieruchomości. Niestety KZB zawsze zasłania się tajemnicą handlową. Pani Prezes Bogucka, wywodząca się z legionowskiej spółdzielni mieszkaniowej, nigdy nie ma zbyt wiele do powiedzenia. Uszczelnienie VAT i niejasna sytuacja finansowa spółki spowodowały, że nawet kostka brukowa jest przekazywana spółce przez miasto, na podwyższenie jej kapitału zakładowego. Podobnie jest z budową basenu na Piaskach. Niestety okazuje się, że dotychczasowa działalność KZB nie przynosi zysków ale straty. Być może stąd zaproszenie właśnie dla komorników i notariuszy.

Jacek Jankowski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *