Facebook

LEGIONOWO. Kolędy „siódemki”

2016-12-22 10:08:50

Tradycją Szkoły Podstawowej nr 7 stał się już Koncert Bożonarodzeniowy, który odbył się po raz trzeci w kościele pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie, dnia 15 grudnia 2016 r.

Tym razem przebiegł on pod hasłem: „Myślą Jana Pawła II”. Na koncercie zaprezentowano wybrane przemówienia papieża Polaka dotyczące świąt Bożego Narodzenia, między które wplecione zostały kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne w wykonaniu uczniów, nauczycieli i rodziców z „Siódemki”.

Wyjątkowo pięknie zabrzmiała kolęda pt. „Dzisiaj w Betlejem” wykonana na trzy głosy przez chór nauczycieli. Natomiast chór uczniowski najbardziej spodobał się w piosence świątecznej „Pada śnieg”, którą mali artyści zaśpiewali w języku angielskim i polskim. Mocny akcent tegorocznego koncertu stanowiły kolędy wykonane wspólnie przez oba chóry: „Przybieżeli do Betlejem”, „Bóg się rodzi”, „Gdy się Chrystus rodzi”, a szczególnie wykonana na głosy kolęda „Wśród nocnej ciszy”. Chóry – nauczycielski wspomagany przez rodziców i uczniowski, zaprezentowały w sumie 19 utworów, które dostarczyły słuchaczom koncertu wielu wrażeń i na pewno zostaną w ich pamięci na długo.

Po koncercie odbył się kiermasz ozdób świątecznych, z którego dochód został przekazany na leczenie ucznia SP7.

SP7

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *