LEGIONOWO. Kolejna inwestycja zapowiedziana – nadchodzi kryte lodowisko

2018-05-10 7:28:03

Jest już gotowy projekt zadaszonego lodowiska. Teraz KZB poszukuje wykonawcy inwestycji. Oczekiwana od dawna inwestycja ma zakończyć się w październiku br. to znaczy, na krótko przed wyborami samorządowymi

O konieczności wzniesienia zadaszenia nad lodowiskiem mówiło się od lat. Mieszkańcy wielokrotnie zwracali uwagę, także naszej redakcji, na trwające marnotrawstwo. Lodowisko, ze względu na brak zadaszenia, bardzo często nie nadawało się do użytku. Było też wiele obietnic wzniesienia dachu. Tym razem jednak mogą zostać zrealizowane, bo… zbliżają się wybory.

Jest już projekt

Budowa zadaszonego obiektu przedłuży okres korzystania z lodowiska i stanie się ono możliwe nie tylko w okresie zimowym, od listopada do końca marca. Przez letnie miesiące zamiast lodowiska ma funkcjonować boisko wielofunkcyjne z naciskiem na piłkę nożną. Spółka otrzymała już ze starostwa pozwolenie na budowę i ogłosiła przetarg na realizację tej inwestycji, która ma kosztować 750 tys. zł.
W projekcie postanowiono nawiązać do sąsiadującej z lodowiskiem Areny. Hala połączy sporty zimowe i letnie. Ma się w niej znaleźć wypożyczalnia łyżew, szatnie, część socjalna, toalety, część magazynowa, a także część techniczną razem z trybunami.

Kolejna inwestycja zapowiedziana

Obok nadchodzącego remontu targowiska, który jeszcze nie znalazł wykonawcy. Teraz Miasto zapowiada budowę kolejnej hali sportowej. Można odnieść wrażenie, że nadchodzą wybory samorządowe, bo w ostatnich dniach władze są bardzo aktywne jeśli chodzi o zapowiadanie kolejnych inwestycji.

KT

Komentarze

1 komentarz

  1. Michał odpowiedz

    Kryte lodowisko to standard białoruski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *