Facebook
LEGIONOWO. Wypadł z 7 piętra, zginął na miejscu

2016-11-05 4:16:09

W sobotę 5 listopada około 14.15 pomiędzy dwoma wieżowcami przy ul. Marysieńki rozległ się huk, po czym wrzaski zrozpaczonej młodej kobiety. Jak się okazało, młody mężczyzna najprawdopodobniej będący pod wpływem alkoholu, wygłupiając się wypadł przez balkon z 7 piętra. Zginął na miejscu.

Wedle relacji świadków, którzy na początku usłyszeli huk, jakby ktoś uderzył mocno o blachę a następnie krzyki młodej kobiety, 24-letni mężczyzna nagle wypadł z 7 piętra kawalerki z bloku nr 42 przy ul. Sobieskiego 8. Po chwili do leżącego ciała podbiegło kilka młodych osób, które dość szybko przykryły zwłoki termoizolacyjnym kocem ratunkowym. Było już pewne, że chłopak nie żyje. Ów huk, którzy usłyszeli świadkowie, to najpewniej uderzenie spadającego mężczyzny o metalowy daszek balkonu na 4 piętrze. Wyraźnie widać zresztą na nim wgięcie.

Wypadł z balkonu

Po około 15 minutach od tragedii pojawiła się policja, a następnie załoga pogotowia ratunkowego i straż pożarna. Policjanci zaczęli odgradzać teren tragedii taśmą, a druhowie rozłożyli wokół ciała parawan. Lekarze potwierdzili zgon. W międzyczasie trwały pierwsze czynności wyjaśniające i oczekiwanie na przybycie prokuratora. Dopiero po ponad godzinie na miejsce przybył prokurator. Czynności trwały do ok. 16.30, a śledztwo przejęła Prokuratura Rejonowa w Legionowie. Jeszcze nie wiadomo, dlaczego doszło do tej tragedii. Na początku wszystko wskazywało na kolejną w ostatnim czasie śmierć samobójczą na terenie powiatu legionowskiego. Jednak jak powiedział jeden z policjantów, chłopak najprawdopodobniej był pod wpływem alkoholu, wygłupiał się przy poręczy balkonu i w pewnym momencie odchylając się za bardzo – wypadł z balkonu. Dowiedzieliśmy się, że zmarły wraz ze swoją dziewczyną byli w odwiedzinach u swojej rodziny, która wprowadziła się do kawalerki całkiem niedawno. Wszystko zatem wskazuje na nieszczęśliwy wypadek. Nie potwierdza jednak tego rzeczniczka powiatowej policji.

Wypadek, czy nieumyślne spowodowanie śmierci?

– Policjanci przeprowadzili czynności, a na chwilę obecną nie mogę się wypowiadać na temat przyczyn śmierci 24-latka. Prokurator był na miejscu i nadzorował postępowanie. Ciało zostało skierowane na sekcję zwłok – poinformowała podkom. Emilia Kuligowska z KPP Legionowo. Nieco więcej informacji udzieliła nam Prokuratura Rejonowa w Legionowie. – Na chwilę obecną zebrany przez nas materiał wskazuje na to, że był to wypadek. Jest prowadzone śledztwo z art. 155 kodeksu karnego, tj. taka standardowa kwalifikacja o nieumyślnym spowodowaniu śmierci drugiej osoby. Oczywiście jeśli zostanie potwierdzone, to co zostało na chwilę obecną ustalone, że nikt się nie przyczynił do tej śmierci, to należy to rozpatrywać w kategoriach nieszczęśliwego wypadku. Mogę potwierdzić, że z zeznań osób przesłuchanych wynika, iż zarówno ofiara, jak i te osoby piły alkohol. Natomiast, czy zmarły był rzeczywiście pod wpływem alkoholu, to już potwierdzi sekcja – powiedział prokurator Ireneusz Ważny.

DB

Komentarze

3 komentarze

 1. Ilona odpowiedz

  Zgadzam się z Tobą Piotrze, żenada.
  Ale muszą swoje trzy grosze dodać żeby artykuł był ciekawszy.

 2. Piotr odpowiedz

  Artykuł jest napisany bardzo tendencyjnie, wręcz niechętnie w stosunku do ofiary. Skąd wiadomo, że mężczyzna wygłupiał się na barierce, czy był pod wpływem alkoholu? Nawet dziennikarz wie z kim przebywał młody mężczyzna. Powyższa relacja napisana jest na poziomie szmatławca zarabiającego na ludzkim nieszczęściu. Żenada.

 3. Piotr odpowiedz

  Nie MARYSIEŃKI tylko Sobieskiego 8 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *