LEGIONOWO. Kolejne automaty w rękach policji

2018-02-16 10:32:48

Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie wspólnie z policjantami Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Powiatowej Policji w Legionowie podczas wspólnych działań zabezpieczyli 5 automatów do gier oraz 3 890 zł. Za urządzanie nielegalnego hazardu grozi do 3 lat więzienia.


Policjanci z legionowskiej komendy analizowali i sprawdzali wszystkie nadchodzące do nich informacje o nielegalnym hazardzie, który miał się odbywać na terenie Legionowa. Kryminalni nabierali podejrzeń, że w jednym z pawilonów, do którego wstęp mają tylko „zaufani” klienci, do nielegalnego hazardu wykorzystywane są automaty do gier.

Cztery dni temu policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcji legionowskiej komendy podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego weszli do wytypowanego obiektu. Wewnątrz zabezpieczyli 5 automatów do gier hazardowych oraz 3 890 zł w banknotach o różnych nominałach.

Zabezpieczone automaty zostały przekazane celnikom, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie.

Zgodnie z nowelizacją Ustawy o grach hazardowych, od 1 kwietnia 2017. podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier (oznacza to również zakaz posiadania automatów do gier poza wyjątkami wskazanymi w ustawie, np. kasyna, dostawcy, serwisanci).

Właścicielowi tych nielegalnych urządzeń może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

KPP Legionowo

Komentarze

2 komentarze

  1. Maniek odpowiedz

    Umysł i ciało powinny rozwijać się równomiernie. 🙂

  2. Elemelek odpowiedz

    A jaką “ławeczkie” do ciskania rdzą Pan se sklecił. Pomysłowy Dobromir

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *