Facebook


LEGIONOWO. Kolejne potrącenie pieszego

2016-11-29 3:07:54

Do wypadku z udziałem pieszego doszło dziś (29.11) tuż przed godz. 8 na ul. Piłsudskiego w Legionowie, gdzie w przebiegającego przez jezdnię starszego mężczyznę uderzył opel. Ok. 70-letni mężczyzna wskutek uderzenia oraz upadku na ulicę doznał szeregu poważnych obrażeń ciała i wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe odwiozło go do szpitala.

Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna przechodził przez jezdnię w niedozwolonym miejscu przy kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym miejscu dość często piesi „nielegalnie” pokonują dość ruchliwą ulicę. Tym razem starszego mężczyzny nie zauważył 25-letni kierowca opla. Obrażenia ciała były na tyle duże, że pogotowie ratunkowe, które przybyło na miejsce, odwiozło go do szpitala. Policja prowadzi postępowanie w tej sprawie. Kierowca opla był trzeźwy.

Komentarze

1 komentarz

  1. Jaś odpowiedz

    A sprawdzono trzeźwość pieszego? W Legionowie piesi chodzą jak święte krowy, przełażą gdzie chcą, wchodzą na pasy tuż przed samochodem nawet nie patrząc czy coś jedzie (często gadając przez telefon).
    Oczywiście zawsze winy szuka się u kierowcy a przecież pieszy wkraczając na jezdnię staje się uczestnikiem ruchu i musi także przestrzegać przepisy ruchu drogowego.
    Przepisy te mówią że wg. art. 13 pieszy ma pierwszeństwo tylko jak wejdzie na przejście, ale wg. art 14 nie może tego zrobić wprost przed nadjeżdżającym pojazdem. Czyli musi zatrzymać się przy przejściu i grzecznie czekać na możliwość przejścia.
    Pieszy musi pamiętać, że kierujący może go nie zauważyć lub może zawieść samochód (np. hamulce). Tylko obustronny szacunek daje gwarancję bezpieczeństwa na jezdni !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *