LEGIONOWO. Kolejne włamanie nie ujdzie mu na sucho

2017-01-28 3:29:34

W ręce legionowskich policjantów po raz kolejny trafił Andrzej M., który jest podejrzany o usiłowanie kradzieży z włamaniem do domu. Mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych kiedy patrolowali ulicę Słowackiego w Legionowie. 63-latek ma na swoim koncie także inne przestępstwa. Usłyszał już od legionowskich śledczych zarzut. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Mundurowi z zespołu patrolowo-interwencyjnego legionowskiej komendy przed 17 w niedzielę 15 stycznia patrolowali ul. Słowackiego w Legionowie. Zwracali uwagę na okoliczne posesje. W pewnym momencie zauważyli, jak mężczyzna szarpie za kratę zabezpieczającą okna jednego z budynków. Natychmiast zainterweniowali. Z uwagi na to, że furtka ogrodzenia była zamknięta, policjanci przeskoczyli przez nią i dostali się na posesję. W oknie zobaczyli wybitą szybę. Zatrzymany mężczyzna miał na głowie kominiarkę, a na rękach rękawiczki. W dłoni trzymał śrubokręt. Zatrzymanym okazał się, znany policjantom z wcześniejszych interwencji 63-letni Andrzej M.

Policjanci przewieźli zatrzymanego do komendy. Mężczyzna zbadany na zawartości alkoholu “wydmuchał” 1,3 promila alkoholu. Mężczyzna wyjaśnił policjantom, że przeskoczył przez ogrodzenie gdyż chciał zabrać z posesji stalowe słupy.
Policjanci przedstawili już 63-latkowi zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. Może mu grozić kara do 10 lat więzienia.

KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *