LEGIONOWO. Kolejni jednoręcy bandyci zatrzymani

2016-10-14 8:05:37

Legionowscy policjanci podczas kolejnych wspólnych działań z celnikami zabezpieczyli aż 15 sztuk automatów do gier o niskich wygranych. W miniony wtorek 11 października w trakcie prowadzonych czynności skontrolowano na terenie Legionowa punkty, gdzie użytkowane są automaty do gier. Postępowania w tych sprawach prowadzi Urząd Celny II w Warszawie.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją oraz Wydziału Kryminalnego na co dzień m.in. zajmują się zbieraniem informacji, gdzie na terenie powiatu dochodzi do „łamania” przepisów Ustawy o grach losowych. Efektem tych ustaleń są kolejne zarekwirowane nielegalne automaty.

W trakcie kontroli mundurowi ustalali, czy automaty i lokale, figurują w bazie danych Urzędu Celnego II w Warszawie jako punkty w których urządzane są gry na automatach o niskich wygranych. Policjanci i celnicy sprawdzali pochodzenie i legalność automatów oraz zezwolenia. W wyniku podjętych interwencji zabezpieczono 15 automatów do gier o niskich wygranych o charakterze komercyjnym i losowym. Były to kolejne działania, wymierzone w zwalczanie przestępczości hazardowej. W akcjach tych policjanci jak zawsze mogą liczyć na pomoc pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Legionowie.

Postępowania w tych sprawach prowadzi Urząd Celny II w Warszawie. Właściciele automatów mogą teraz ponieść konsekwencje za złamanie przepisów kodeksu karno-skarbowego. Grozić im może za to kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie. Funkcjonariusze nadal będą kontynuowali kontrole.

KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *