LEGIONOWO. Kolejny etap przebudowy Drogi Krajowej nr 61 W 2020 r. odkorkuje się Legionowo

2017-07-26 12:45:02

25 lipca br. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie podpisała umowę dotyczącą modernizacji kolejnego odcinka Drogi Krajowej nr 61, od wiaduktów w Legionowie do ul. Wolskiej. Termin zakończenia inwestycji zaplanowano na sierpień 2020 r.


Dzięki podpisaniu umowy, jest szansa, że już za 3 lata kierowcy przejeżdżający przez Legionowo, nie będą już musieli stać w korkach jakie tworzą się na wiadukcie.

Koniec wąskiego gardła

Kolejny etap modernizacji DK 61 obejmuje prace na odcinku od wiaduktów w Legionowie do skrzyżowania z ul. Wolską, przy Centrum Szkolenia Policji (CSP). Z nieoficjalnych informacji wynika, że przyczynił się do tego minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak, któremu zależało na tym, aby ułatwić i przyspieszyć dojazd do CSP. Wynika z tego jednak, że nie powiodły się starania, aby modernizowany odcinek przeciągnąć o kilkaset metrów do ul. Nowodworskiej (DW 632) w Michałowie Reginowie. Oznacza to, że wąskie gardło na DK 61 przesunie się poza Legionowo. Po modernizacji, droga nadal jednak będzie się korkować, ale korek przesunie się na odcinek od Michałowa Reginowa do ronda w Zegrzu, gdzie na razie nie powstanie dwupasmówka.

Będzie dwupasmówka

Przypomnijmy. W pierwszym etapie do przetargu na wykonanie modernizacji tego odcinak DK 61 zgłosiło się 13 firm. W drugim pozostało 4 wykonawców. Ostatecznie wygrała firma SKANSKA S.A, ul. Gen. Józefa Zajączka 9, 01-518 Warszawa. Koszt budowy to 45,7 mln. Termin realizacji przebudowy to 31 miesiące od daty rozpoczęcia tj. od 25 lipca 2017 r. Inwestor zastrzega, że w trakcie robót budowlanych nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca. Ostateczny termin przekazania inwestycji do użytkowania zaplanowano na sierpień 2020 r. Okres gwarancji jakości na wykonane prace to 10 lat. Na długości ok. 1,8 km powstaną dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, ciąg pieszo-rowerowy, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

KT.

Komentarze

1 komentarz

  1. Wkurzony odpowiedz

    Bzdura, korek przesunie się od skrętu w ulicę piaskową do ulicy Wolskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *