LEGIONOWO. Kolejny nietrzeźwy zatrzymany

2018-12-04 9:30:28

W niedzielę (2.12) około godziny 21.00 na trasie w kierunku Chotomowa doszło do zatrzymania kierowcy Alfy Romeo. Do za trzymania doprowadził policjant Komendy Głównej Policji, który jadąc ulicami Legionowa zwrócił uwagę na kierującego który jechał przed nim. Kierowca zachowywał się dziwnie, zatrzymywał auto bez konkretnej przyczyny, potem ruszał i jechał tzw. „wężykiem”

W pewnej chwili pojazd zatrzymał się, wtedy policjant podszedł do kierującego, od którego wyczuł woń alkoholu. Natychmiast udaremnił mu dalszą jazdę.

Na miejsce przyjechał patrol Policji, który wykonał czynności służbowe z mężczyzną. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca  miał ponad promil alkoholu w organizmie.
Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduję błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

Reagujmy gdy widzimy, że za kierownicę wsiada taka osoba, nie pozostawajmy obojętni również wtedy, gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta- poinformujmy o tym policję, możemy zrobić to anonimowo dzwoniąc na numer 112.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *