Facebook


LEGIONOWO. Komentarz do dyskusji na sesji Rady Miasta: Władze nieprzygotowane do lekcji

2020-09-03 3:03:43

Temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży po rozpoczęciu roku szkolnego wywołał gorącą dyskusję na ostatniej sesji Rady Miasta (26 sierpnia br.). Władze wykazały się całkowitym brakiem wiedzy, a odpowiedzialność


za przygotowanie szkół i bezpieczeństwo uczniów zrzuciły na dyrektorów placówek
Przedstawiciele władz nie potrafili lub nie chcieli odpowiadać na większość pytań radnych dotyczących przygotowania szkół i innych placówek do nowego roku szkolnego, w sytuacji trwającej nadal epidemii koronawirusa.

Ratusz umywa ręce

Piotr Zadrożny, zastępca prezydenta miasta odpowiedzialny za sprawy oświaty, z wyraźną satysfakcją stwierdził, że to nie władze miasta ale dyrektorzy placówek są odpowiedzialni za organizację nauczania i bezpieczeństwo sanitarne uczniów. W ten sposób najwyraźniej próbował zwolnić się od jakiejkolwiek odpowiedzialności za organizacje roku szkolnego
Ta wypowiedź wywołała oburzenie wśród radnych opozycji, ponieważ Gmina Legionowo jest organem prowadzącym dla legionowskich placówek oświatowych, a z-ca prezydenta jest przedstawicielem gminy.

Pytania bez odpowiedzi

Radny Bogdan Kiełbasiński (NMNS) dopytywał: Jakiej pomocy dyrektorom w tej trudnej sytuacji udzielił ratusz? Jaki jest stan przygotowań w zakresie procedur bezpieczeństwa w placówkach oświatowych? Co władze miasta zrobiły w zakresie komunikacji z rodzicami, aby dotarły do nich informacje na temat obowiązujących obostrzeń sanitarnych? Odpowiedzi prezydenta Zadrożnego w zasadzie nie było. Jego wypowiedzi obnażyły brak wiedzy na temat stanu przygotowań w podległych placówkach, a także brak zaangażowania legionowskich władz w ten proces.

Wisienka na torcie

Przysłowiową „wisienką na torcie” tego dnia, była odpowiedź z-cy prezydenta rodzicowi dopytującemu się za pośrednictwem mediów społecznościowych o stan przygotowań w szkole SP1. W odpowiedzi prezydent Zadrożny odesłał rodzica do dyrektora innej placówki (SP7). Okazało się, że osoba odpowiedzialna za legionowska oświatę, nie zna nawet dyrektorów poszczególnych placówek albo przynajmniej mu się oni mylą.

Wojciech Dobrowolski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *