LEGIONOWO. Komisja Rewizyjna ws. wygaszenia mandatu Smogorzewskiego

2018-02-09 6:46:11

Komisja Rewizyjna zdecydowała o wystąpieniu do prezydenta Romana Smogorzewskiego o złożenie przez niego pisemnych wyjaśnień ws. zarzutów, dotyczących prowadzenia przez niego zakazanej działalności gospodarczej. Komisja wystąpi także o opinie prawne radców prawnych Urzędu Miasta Legionowo oraz o zewnętrzną opinię prawną

Na ostatniej sesji Rady Miasta (31.01) popierająca prezydenta Smogorzewskiego większość radnych zdecydowała o przekazaniu sprawy wygaszenia mandatu prezydenta Komisji Rewizyjnej.

Radni nie chcieli niezależnych ekspertyz

Wystąpił o to jeden z mieszkańców, który twierdzi, że Roman Smogorzewski prowadzi działalność gospodarczą, polegającą na kupnie i sprzedaży oraz wynajmie nieruchomości, co jest zakazane na jego stanowisku. Jednocześnie rada odrzuciła wnioski opozycyjnych radnych o zwrócenie się o opinię w tej sprawie do niezależnej kancelarii prawnej lub do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej.

Nie było dyskusji

Komisja Rewizyjna, w skład której wchodzą Kazimierz Zieliński (przewodniczący), Beata Woźniak, Adam Aksamit oraz Paweł Głażewski, zebrała się w piątek 9 lutego m.in. w celu rozpatrzenia tej sprawy. Nie było jednak żadnej dyskusji. Poproszeni przez przewodniczącego, członkowie złożyli tylko wnioski formalne, które zostały jednogłośnie przyjęte.

Wystąpili o wyjaśnienia i opinie

Paweł Głażewski wystąpił o zwrócenie się o opinie prawną do radców prawnych Urzędu Miasta Legionowo. Beata Woźniak złożyła wniosek o uzyskanie zewnętrznej opinii prawnej na temat prowadzenia działalności gospodarczej prezydenta. Natomiast Adam Aksamit wystąpił o zwrócenie się do prezydenta Smogorzewskiego o złożenie przez niego pisemnych wyjaśnień ws. stawianych mu zarzutów.

WD.

Komentarze

15 komentarzy

 1. Właśnie leci kabarecik odpowiedz

  No to p. Aksamit poszedł ostro ” poprosił o to aby prezydent wyjaśnił sprawę na piśmie”. Odważny chłop ten Aksamit jest w komisji rewizyjnej i poprosił o wyjaśnienia na piśmie, no no niesamowicie dociekliwy. Ale myślę że to najlepsze co mógł zrobić dla p. prezydenta, bo gdyby ten przyszedł na posiedzenie komisji ( a te są jawne) i zaczął wyjaśniać cokolwiek to mógłby coś klepnąć nie tak i byłaby afera. A tak wyjaśnienie na piśmie może być przemyślane, sprawdzone i skorygowane wielokrotnie. Panie Aksamit naprawdę szacun za pokerową i jakże kłopotliwą dla p. prezydenta zagrywkę w wyjaśnianiu sprawy. Zapewne z pisemka o które pan prosił na pewno dowie się pan całej prawdy i wszystkie pana wątpliwości (których zapewne pan nie ma) zostaną wyjaśnione he he he!.

 2. Kargul odpowiedz

  a po co im znajomość przepisów, paragrafów, oni z mocy prawa otrzymania mandatu sa ponad prawem 😉

 3. Prawda Legionowska odpowiedz

  Ciekawe, czy radni z komisji rewizyjnej znają przepisy prawne i procedury – bo na jakiej podstawie prawnej oni wydali swoje wnioski? I na jakie przepisy się powołali, że tak zadecydowali?? Bardzo proszę Szanowna Redakcjo zbadać tę sprawę…. Bo nie może być tak, że jakiś Pan Hydraudlik co jest radnym mówi jakiś wniosek bez podstawy prawnej, to jest naruszenie prawa i za to mandat się zabiera….

 4. pyrus odpowiedz

  kiedy oficery spec służb do wykrywania prawdy staną w twojej ostrej bramie, i zapukają taranem do twoich drzwie ty nasz wodzu kochany stań u drzwi,bądż zwarty, spakowany i gotowy do drogi czarterowym kursem czarnego busa, prosto do niewoli idąc droga Barabasza……..

 5. Edyta odpowiedz

  Niby wszyscy wszystko wiedzą o Smogorzewskim i jego dworze, ale pytam – kto go wybiera na prezydenta?
  To samo było z Kwaśniewskim kiedy chorował na chorobę filipińską zwaną “bełkotem i zachwianiem pijackim równowagi” a prezydentem drugi raz został. Wówczas ludzie mówili “swój chłop i ma nawyki podobne do naszych”. Różnica tylko jest taka, że Kwach mógł się nawalić i kompromitować siebie i Polskę nie naruszając prawa, a tu jeśli Smogorzewski prowadzi cykliczną działalność wynajmu lokalu użytkowego i obrotu nieruchomościami to łamie nie tylko zasad etyki ale łamie prawo? Komisja rewizyjna rady miasta to śmiech na sali, tu musi interweniować wojewoda mazowiecki i zbadać sprawę dokładnie. Albo żeby było śmieszniej niech może całą sprawę wyjaśni HGW.

  1. Ewa odpowiedz

   Jak to kto? Ów dwór.

 6. JAgoda odpowiedz

  Ja tylko śledziłam sprawę z budowa bloku komunalnego u nas na Osiedlu Piaski. Podczas komisji rewizyjnej ten pan zapewniał, że tam nie będzie mieszkań na sprzedaż tylko przedszkole, żłobek, przychodnia lekarska oraz na górze mieszkania komunalne. A potem mieszkania te posprzedawali zanim blok jeszcze powstał. Kupiły agencje nieruchomości i różni znajomkowie. 🙁

  1. Janusz odpowiedz

   Tak jak we wszystkich blokach wybudowanych przez UM. Niedługo SLL przedstawi szczegóły.

   1. legionowianin odpowiedz

    W 100% racja. Wszystko tylko dla znajomków, szary obywatel tego miasta nie wie jak to wygląda.

    1. Prawda Legionowska odpowiedz

     W gazecie lokalnej w To i Owo były ogłoszenia o przetargach na lokale mieszkalne w tych blokach. Warunkiem przystąpienia było wpłacenie odpowiedniej wartości wadium były to kwoty od 5 tys zł do 11 tys zł. A później była licytacja na lokale, średnio były 2-3 osoby i wygrywała najwyższa oferta. Wszystko było jawne, można było przyjść albo wystartować. Ja wystartowałem ale niestety osoba mnie przelicytowała i na kolejny dzień wadium zostało mi zwrócone. Dziękuje nie mam pytań, wszystko zgodnie z prawem. Proszę nie siać defetyzmu albo, że kolesiostwo.

     1. Kargul

      wiesz to nie była jednak licytacja tylko przetarg 😉 i moze bym i uwierzył ale znam Pawlaka chyba najlepiej to wiem….jak sie świnie farbuje 😉

 7. Hydraulik z III Parceli odpowiedz

  Ten przewodniczący Zieliński jest tylko i wyłącznie od pilnowania interesów Romana S. Dlatego jest właśnie przewodniczącym tej komisji, żeby żadna skarga na prezydenta nie była uznana za uzasadnioną. Można prześledzić historię podobnych skarg….. . Zieliński, hydraulik z III Parceli właśnie po to tam jest.

 8. MYDLENIE OCZU odpowiedz

  Tak, żeby się nikt nie czepiał po kolei złożyli jakieś 3 wnioski, że niby komisja będzie na poważnie badać tę sprawę. A na prawdę tak się przygotowali tylko po to żeby stwierdzić , że niby Romek żadnej działalności nie prowadzi. 🙁 🙁

 9. Antek odpowiedz

  “Dobra, trzeba cos zadziałac, zeby sie ci głupi mieszkancy nie czepiali… to ty złozysz wniosek o radcow, ty o zewnetrzna opinie, a ty zglosisz sie do mnie po wyjasnienia.. zrozumieli? no, to do roboty, bo inicjatyw w okregach nie bedzie!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *