LEGIONOWO. Komisja Rozwoju „za” budową osiedla przy ul. Kościuszki

2020-02-25 5:13:04

Komisja Rozwoju Miasta, pozytywnie zaopiniowała uchwałę zezwalającą na budowę nowego osiedla przy ul. Kościuszki. Tym samym najprawdopodobniej na najbliższej sesji Rady Miasta (26 lutego) radni z tzw. koalicji prezydenckiej, czyli z Platformy Obywatelskiej i Porozumienia Samorządowego dadzą zielone światło na budowę 7 bloków w miejscu obecnego składu węgla

Podczas Komisji Rozwoju Miasta w dniu 25 lutego br. , stosunkiem głosów 10 za, 9 przeciw z 1 głosem wstrzymującym się, radni z pozytywnie zaopiniowali uchwałę zezwalającą na budowę osiedla pomiędzy torami kolejowymi a ul. Kościuszki.

Ludzie prezydenta za blokami

Przeważyły głosy radnych związanych z prezydentem Romanem Smogorzewskim. Chodzi o następujących radnych: Smogorzewski Marcin, Durka Matylda, Suwiński Mariusz, Głażewski Paweł , Pachulski Mirosław
Łaniewska Anna, Żebrowska Jolanta, Budzyńska Marta, Zaklika Agata, Piętka Andrzej i Brański Ryszard. To oni przegłosowali pozytywną opinię Komisji Rozwoju w tej sprawie. Na 12 osób, 10 z nich było za, jeden głos był wstrzymujący się oraz jeden przeciwny uchwale. Nie wiadomo kto jak głosował. Jednak według radnego Petryki, głos przeciw miał należeć do radnej Agaty Zakliki, a głos wstrzymujący się do radnego Janusza Klejmenta.

Opozycja przeciwko blokom

Jak poinformował radny Dariusz Petryka, przeciw zagłosowali wszyscy radni wybrani z list PiS: Kalinowski Andrzej, Pawłowski Artur, Traczyk Sławomir, Petryka Dariusz, Kowalski Grzegorz, Katrzyna Skierkowska-Pacocha, Koryś Zdzisław oraz radny ze stowarzyszenia Nasze Miasto Nasze Sprawy: Mirosław Grabowski. Jednak prawdziwe głosowanie, które dopiero przesądzi o możliwości budowy osiedla mieszkaniowego przy torach, odbędzie się podczas najbliższej sesji rady miasta (w środę 26 lutego br.). Można przypuszczać , iż rozkład głosów będzie podobny.

Podobno brakuje mieszkań
W uzasadnieniu uchwały zezwalającej na budowę 7 nowych bloków przy ul. Kościuszki w Legionowie Urząd Miasta podaje, że „podstawowym problemem z jakim boryka się Legionowo, jest brak mieszkań“. Ma być najważniejszy argument, jaki przemawia za wydaniem pozytywnej opinii w sprawie budowy 7 bloków przy ul. Kościuszki. Nie zgadza się z tym rady Artur Pawłowski. – „Wystarczy przed tezą dodać „czy” i powstanie właściwe pytanie, a więc: „czy podstawowym problemem z jakim boryka się Legionowo, jest brak mieszkań?“ – zastanawia się radny. Jego zdaniem, większość mieszkańców, a z wieloma rozmawiał, jest zdania, że miasto jest już nadmiernie zagęszczone i kolejne inwestycje mieszkaniowe tylko pogarszają komfort życia w mieście.

Co może tam powstać?

Według Artura Pawłowskiego, w miejscu tym powinno powstać coś innego niż bloki mieszkalne. – „Uważam, że Legionowo mogłoby być ciekawym miejscem dla powstających firm, które dla funkcjonowania potrzebują jedynie powierzchni biurowej. Teren przy ul. Kościuszki, jeśli już ma być zabudowany, mógłby świetnie sprawdzić się jako centrum biurowe. Połączenie z Centrum Komunikacyjnym, doskonałe połączenie z Warszawą, atrakcyjne ceny wynajmu, wpływy do budżetu z podatku CIT … Warto chociaż pomyśleć nad takim rozwiązaniem i spróbować choć raz zrobić coś z głową – mówi radny.

Paulina Nowicka

Komentarze

2 komentarze

 1. Grzesiek odpowiedz

  Ciekawe jak ci Państwo się wytłumaczą z tego co robią? Czy będą potem mówili, że oni tylko wykonywali rozkazy i dlatego za nic nie powinni odpowiadać… ?????

 2. Obserwator odpowiedz

  Czy radni:
  Smogorzewski Marcin,
  Durka Matylda,
  Suwiński Mariusz,
  Głażewski Paweł,
  Pachulski Mirosław,
  Łaniewska Anna,
  Żebrowska Jolanta,
  Budzyńska Marta,
  Zaklika Agata,
  Piętka Andrzej,
  Brański Ryszard.

  Gotowi są stanąć przed sadem i odpowiedzieć za zaniedbanie swoich obowiązków i działanie na niekorzyść mieszkańców Legionowa? Czy za wszelką cenę będą bronić interesów jednostek? W zamian za …
  Szanowni radni nie myślcie że jesteście bezkarni? Że ochroni was wasz protektor? Dzisiaj tak ale jutro wasz los będzie w rękach … Zacznijcie myśleć i działajcie tak jak chcą tego wyborcy. Struna na której gracie jest już napięta do granic możliwości. Doprowadzicie do tego że struna pęknie i poniesiecie konsekwencje wszystkich głupich decyzji. Nawet tych na które nie mieliście wpływu. Nie zdajecie sobie sprawy z tego że macie wpływ na życie tysięcy ludzi i większości z nich nie podobają się wasze decyzje. Nie będziecie całe życie pod ochroną! Odpowiedzialność nie przewiduje prawa łaski.

  Nie chce mi się tego komentować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *