LEGIONOWO. Koniec hospicjum/izolatorium przy ul. Kozietulskiego?

2022-07-23 2:49:37

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego (PINB) wstrzymał użytkowanie „izolatorium” w budynku przy ul. Kozietulskiego 13a. Okazuje się, że plan nie pozwala na prowadzenie takiej działalności na terenie zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej


Z informacji naszych czytelników wynika, że w budynku przy ul. Kozietulskiego 13a – domu jednorodzinnym od co najmniej kilku prowadzona była działalność polegająca na wynajmie pokoi. Miało być to związane z dwoma działającymi w pobliżu zakładami opieki. Później prowadzone było tam izolatorium – całodobowa opieka medyczna. Prawdopodobnie w budynku tym przebywało nawet 77 pensjonariuszy, informacji tych nie udało nam się jednak dotąd potwierdzić.
Na uciążliwości wynikające z działalności tych placówek od dłuższego czasu skarżyli się sąsiedzi z najbliższej okolicy. Działalność ta była również zarejestrowana w Narodowym Funduszu Zdrowia, o czym miały przekonywać tabliczki z napisem „NFZ”. Obecnie (18 lipca) na ścianie budynku przy ul. Kozietulskiego 13a znajduje się tabliczka z napisem „Hospicjum”.
Jednocześnie otrzymaliśmy informację, że 8 lipca br. PINB wydał postanowienie o wstrzymaniu użytkowania „izolatorium” w budynku mieszkalnym jednorodzinnym przy ul. Kozietulskiego 13a. Na właścicielkę został m.in. nałożony obowiązek przedłożenia w terminie 30 dni zaświadczenia prezydenta miasta, że zamierzony sposób użytkowania obiektu budowlanego jest zgodny ustaleniami obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego. W uzasadnieniu postanowienie znajduje się zapis, iż zdaniem PINB, obowiązujący plan nie dopuszcza na tym terenie prowadzenia działalności usług zdrowia. Czy to oznacza, że istniejąca tam placówka nie będzie mogła działać legalnie?

Karol Krawczyk

Komentarze

3 komentarze

 1. Wigor odpowiedz

  Inspektor wstrzymał,a działalność jest prowadzona nadal..Karetki przywożą pacjentów ,karawany wywożą. Business as usual…Powstanie niebawem 2,5 razy

  większy “dom jednorodzinny” (pozwolenie starostwa już jest) obok obecnego .Kombinat Wigor rośnie na terenie przeznaczonym na budownictwo jednorodzinne “.I co ?i nic!!!

 2. pwn odpowiedz

  Taki wątpliwości nie ma co do legalności działalności placówki prokuratora ( tfu) i policji ( tfu)

  1. Mart odpowiedz

   Nudny juz jesteś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *