Facebook


LEGIONOWO. “Konopnicka” doczeka boiska

2016-01-10 4:56:52

Miasto Legionowo wspólnie z powiatem legionowskim dofinansowują po połowie budowę boiska przy Powiatowym Zespole Szkół Ogólnokształcących w Legionowie. Budowa ma ruszyć na wiosnę.

Legionowo dofinansuje 50 proc. kosztów budowy boiska wielofunkcyjnego przy Powiatowym Zespole Szkół Ogólnokształcących w Legionowie (przez uczniów zwanym „Konopnicką”). Całkowity koszt inwestycji wyniesie 641 tys zł, miasto przeznaczy do 400 tys. zł. – W ramach współpracy z powiatem, zarząd powiatu wspiera miasto przy budowie „schetynówki” – modernizacji ulicy Sowińskiego i skrzyżowania z Piłsudskiego. Z kolei miasto wspomoże budowę boiska, którego kosztorys inwestorski wynosił 800 tys. zł – mówił podczas ostatniej sesji prezydent Roman Smogorzewski. Co prawda w rozstrzygniętym niedawno przetargu kwota ta zmniejszyła się, ale radni uchwalili pomoc w wysokości 400 tys. zł, gdyż jak zapewniał prezydent miasto chce pokryć 50 proc. rzeczywistych kosztów, które w trakcie realizacji inwestycji mogą wzrosnąć.

Boisko ma być wielofunkcyjne i nowoczesne i służyć wszystkim mieszkańcom po godzinach pracy szkoły. – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Legionowie, czyli znana mieszkańcom “Konopnicka”, to szkoła z tradycjami sięgającymi czasów przed II wojną światową. Mimo to nie dorobiła się jak dotąd boiska z prawdziwego zdarzenia, na którym młodzież mogłaby bezpiecznie i w komfortowych warunkach uprawiać sport. Dzięki współpracy z miastem Legionowo będzie to możliwe już w tym roku. Rozstrzygnęliśmy już przetarg, zaś prace ruszą na wiosnę, jak tylko pogoda pozwoli rozpocząć sezon budowlany – powiedział Jerzy Zaborowski, wicestarosta legionowski.

Oprac. JR

Fot. Powiat Legionowski

Komentarze

3 komentarze

 1. Tola odpowiedz

  A kiedy „Konopnicka” doczeka przyzwoitego poziomu nauczania?
  Wystarczy przejrzeć wyniki najnowszego rankingu “Perspektyw” – Ogólnopolski Ranking
  Liceów Ogólnokształcących 2016.
  „Konopnickiej” z Legionowa brak na liście 500 najlepszych liceów w Polsce (pozycja 500+) i pozycja 137 wśród 150 notowanych liceów w województwie mazowieckim.
  http://www.perspektywy.pl/portal/

  1. Mama odpowiedz

   Bardzo ciekawy i pouczający ten ranking, zwłaszcza dla rodziców zastanawiających się nad wyborem liceum dla swoich pociech i z myślą o ich przyszłości. II LO w ZSO nr 2 im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie: miejsce 500+ w rankingu ogólnopolskim i miejsce 142 w rankingu województwa mazowieckiego. Wnioski nasuwają się same.

  2. Kukuś odpowiedz

   Edukacyjny honor Legionowa i powiatu legionowskiego dzielnie broni Zespół Szkół Salezjańskich w Legionowie:
   “RANKING SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH 2016 MIESIĘCZNIKA “PERSPEKTYWY”
   Z radością informujemy, że po raz kolejny nasza szkoła, jako jedyna w powiecie legionowskim znalazła się w rankingu 500 najlepszych szkół w Polsce. W tym roku przyznano nam 195 miejsce!!! Tym samym otrzymaliśmy tytuł “SREBRNEJ SZKOŁY 2016″. Jest to wzrost o 145 miejsc w stosunku do ubiegłego roku. W rankingu województwa mazowieckiego uplasowaliśmy się na 47 pozycji. Zestawienie szkół jest tworzone za pomocą trzech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów rozszerzonych. Serdecznie gratulujemy naszej młodzieży i naszym nauczycielom”.
   http://www.facebook.com/salezjanielegionowo/posts/1684028705165332

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *