LEGIONOWO. Konsultacje – to była ściema!

2019-10-29 5:12:24

Okazuje się, że ilość głosów oddanych przez mieszkańców ws. lokalizacji nowej przeprawy, nie będzie miała znaczenia. O miejscu przeprawy i tak zdecydują władze miasta

Konsultacje dotyczące nowych przepraw przez tory w Legionowie odbyły się 12 września br. Do 27 września mieszkańcy mogli jeszcze składać swoje uwagi i wnioski w tej sprawie. Dlatego zwróciliśmy się do ratusza z pytaniem o wyniki przeprowadzonych konsultacji. Pytaliśmy za którą lokalizacją opowiedziała się największa liczba mieszkańców. Odpowiedź, którą otrzymaliśmy była zaskakująca. Nie odpowiedziano nam ile osób głosowało za albo przeciwko poszczególnym lokalizacjom przepraw. Dowiedzieliśmy się, że nie było to głosowanie, a tylko zbieranie od mieszkańców uwag, wniosków i propozycji.
Nie rezygnujemy jednak z ustalenia faktów. Dlatego zadaliśmy kolejne pytania o to, ilu mieszkańców, w przesłanych do ratusza pismach, wnioskach i petycjach, opowiedziało się ZA lub PRZECIWKO poszczególnym lokalizacjom przepraw. O ustaleniach tych będziemy informować.

Wojciech Dobrowolski

Komentarze

3 komentarze

 1. AA odpowiedz

  Wg mnie tunel powinien być Polna/Kwiatowa i taką opinię przesłałem do UM (co do Krasickiego-nie wiem czemu zrezygnowano z inwestycji która otrzymała akceptację mieszkańców) Lokalizacja na Roi wg mnie będzie generowała więcej problemów niż korzyści.
  PS. 1. DARO więcej optymizmu – lepsza jest zła decyzja niż jej brak. Co zrobi Prezydent i RM czas pokaże.
  2.Dobrze, że dziennikarze drążą temat-opinie mieszkańców dla władz powinny być wiążące – dlatego warto je poznać

  1. Mart odpowiedz

   Ale Roman wyraźnie powiedział, ze albo tunel bedzie tam gdzie on chce, albo wcale. Bo Kolej dolozy kasy. Tu nie chodxi o dobre rozwiazanie, tylko o to tańsze. I tak jest w Legionowie ze wszystkim. Byle taniej, a ze do bani, to juz nie istotne.

 2. Daro odpowiedz

  Nie liczyłem na inny rozwój sytuacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *