LEGIONOWO. Kradli w Niemczech, wpadli w Polsce

2016-12-21 3:43:54

Legionowscy policjanci zatrzymali dwóch obywateli Białorusi, którzy w samochodzie przewozili 75 sztuk nowych aparatów fotograficznych z obiektywami skradzionych w październiku br. z terenu Niemiec. Funkcjonariusze odzyskali mienie warte prawie 162 tysiące złotych. 26 i 33- latek stanęli pod zarzutem paserstwa. Sąd podjął decyzję o aresztowaniu mężczyzn na trzy miesiące.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją legionowskiej komendy pełniąc służbę na terenie Legionowa zwrócili uwagę na samochód marki volkswagen na belgijskich numerach. Autem podróżowało dwóch mężczyzn. Policjanci wspólnie ze swoimi kolegami z wydziału ruchu drogowego w Zegrzu Południowym zatrzymali pojazd do kontroli drogowej.

Podczas sprawdzenia, w bagażniku volkswagena, mundurowi znaleźli 75 sztuk nowych fabrycznie zapakowanych aparatów fotograficznych z obiektywami łącznie z dokumentami.

Mężczyźni nie potrafili wytłumaczyć w jaki sposób weszli w posiadanie sprzętu, który jak ustalili policjanci wart jest blisko 162 tysiące złotych. Śledczy z Nieporętu ustali też, że aparaty w październiku tego roku zostały skradzione z terenu Niemiec.

171-131556

Po zgromadzeniu materiału dowodowego dwaj obywatele Białorusi usłyszeli zarzuty paserstwa dokonanego wspólnie i w porozumieniu, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek policjantów prowadzących sprawę i prokuratury Sąd Rejonowy w Legionowie wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych mężczyzn na trzy miesiące.

KKP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *