LEGIONOWO. Kradzież obrazów z galerii w ratuszu

2023-02-07 3:34:27

Z Galerii Sztuki Ratusz w Legionowie skradziono 4 obrazy oraz jedną ramę. Sprawą zajmuje się policja

Od dłuższego czasu w atrium legionowskiego ratusza działa Galeria Sztuki Ratusz. W galerii za pośrednictwem Miejskiego Ośrodka Kultury wystawiane są dzieła sztuki różnorodnych artystów. Na początku stycznia w Galerii swoje prace wystawiali Anna i Andrzej Orlińscy. Wystawa o nazwie Dwa Światy, miała zakończyć się 24 stycznia br. Tak się jednak nie stało.

Zuchwała kradzież

W ostatni weekend stycznia (27-29 stycznia) z ratusza skradzione zostały 4 marynistyczne dzieła sztuki oraz jedna ramę. O kradzieży 31 stycznia br. poinformowano policję. Jak udało nam się dowiedzieć, zgłaszającym był jeden z pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury w Legionowie.

Policja szuka sprawcy

– Sprawą zajmują się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie – usłyszeliśmy od rzeczniczki legionowskiej policji. Na miejscu we wtorek (31 stycznia) pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, która zabezpieczyła materiały (w tym prawdopodobnie monitoring). Nikogo nie zatrzymano.

Dogodne okoliczności

Osoby, z którymi rozmawialiśmy twierdzą, że do kradzieży mogło dojść w weekend, kiedy atrium ratusza wynajmowane jest działającej na parterze restauracji Q&Q. Wówczas bywalcy lokalu mogą swobodnie poruszać się po atrium. To już nie pierwszy przypadek kradzieży w legionowskim Ratuszu. Wcześniej pisaliśmy już kradzieży ze skarbonki pieniędzy zbieranych na budowę pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego, incydencie z numerkami do biura paszportowego czy też podrobieniu podpisu mieszkańca, co umożliwiło wywłaszczenie go z nieruchomości.

red.

Komentarze

4 komentarze

 1. Janek odpowiedz

  A jakim prawem klienci zaprzyjaźnionej knajpy Romana mogą chodzić w nocy po calym atrium ratusza. Tak się kończy przyzwolenie władzy na dziwne interesy….

 2. Victor odpowiedz

  Taki sam monitoring ma pilnować składowiska odpadów, brawo miasto

 3. Kwiatkowski z Legionowa odpowiedz

  Ten monitoring dobrze wie kiedy działać, a kiedy nie działać. Numer stary jak świat !

 4. Fred odpowiedz

  Jaki blamaż….
  Na FB syn (jak mniemam) tych Państwa, napisał że monitoring nie działał… szukaj wiatru w polu. Chyba że coś “złapią” na monitoringu miejskim na ulicach. Pytanie czy przy ktradzieży obrazów będą szli w takie grubsze środki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *