LEGIONOWO. Krótko i na temat… Farbowany lis i kuglarze

2018-10-01 9:00:56

Radni popierający prezydenta Smogorzewskiego startują aż z 3 komitetów wyborczych, on sam będąc we władzach PO, startuje z własnego komitetu. Na dodatek ani on, ani jego brat, ani kilku innych radnych od dawna nie mieszkają w Legionowie. Teoretycznie nie mają więc prawa kandydować na radnych w Legionowie …


Ostatnie przedwyborcze doniesienia mogą być bardzo zaskakujące, przynajmniej dla ludzi którzy nie są w tzw. temacie. Otóż okazuje się, że w Legionowie wiceprzewodniczący PO w powiecie, a także członek zarządu PO w województwie, prezydent miasta, Roman Smogorzewski nie startuje z listy PO, ale z własnego komitetu Porozumienie Samorządowe.

Natomiast jego zastępca Piotr Zadrożny, niedawno związany z PSL, przewodzi liście PO.Nowoczesna. Wtajemniczeni wiedzą jednak, że Smogorzewski w każdych wyborach wystawia 2 lub 3 listy, na które wpisuje oddanych i uzależnionych od siebie ludzi, urzędników, nauczycieli itp. Dzięki temu wzrastają szanse jego i całej ekipy na utrzymanie się przy tzw. żłobie.

Część mieszkańców może być wtedy zdezorientowana i zagłosuje na któryś z tych komitetów. Tym razem nie jest inaczej. Wróble ćwierkają, że komitety, które wystawia Smogorzewski to tym razem: Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska, Porozumienie Samorządowe oraz My Mieszkańcy.

Paweł Szyling

Komentarze

18 komentarzy

 1. Ludo odpowiedz

  Ludzie co wy piszecie.Zobaczcie sobie zeznania majątkowe braci S.Oni mają tyle nieruchomości ,że napewno przynajmniej jedną w Legionowie,więc mogą udowodnić ,że są mieszkańcami.Józefów czy Warszawa to domki letniskowe.Fakt jest faktem,że komitety wyborcze to tylko przykrywki dla ludzi układu.

 2. Krio odpowiedz

  Z tego co mi wiadomo Zuchowski Lewandowski Rodak tez mieszkają w innych okręgach wyborczych a z innych startują czy to zgodne z ordynacją wyborczą

  1. Dazadler odpowiedz

   Wystarczy ze mieszkają na terenie gminy, a to z jakiego okręgu to jest dowolność. Lepiej sie zająć tymi co nie mieszkają, a startują np. Smogorzewscy, bo ww. mimo, ze za nimi nie przepadam, to wiem ze mieszkają.

 3. Legionowianin odpowiedz

  Czy jest możliwość stworzenia przez redakcję artykułu w którym dokładnie będą przybliżone sylwetki osób związanych z obecnym prezydentem? Bo niestety nie znam wszystkich a byłoby dość pracochłonne sprawdzanie indywidualnie każdego. Tych co znam to wiem, że kandydują z porozumienia, z my mieszkańcy, PO,N. I nawet z KWW bezpartyjni gdzie z nazwy powinni być niezależni. Jest to bardzo niebezpieczny zabieg stsowany w wielu gminach. Dlatego opozycja jest bardzo potrzebna w takiej sytuacji, prosze o obszerny artykuł, pozdrawiam.

 4. dazadler odpowiedz

  Polecam wnikliwie przyjrzeć się radnemu Żuchowskiemu, zbadać w jakich okolicznościach opuścił Zespół szkół Salezjańskich, zresztą razem z panią Barbarą Sztylko, która również startuje w tych wyborach.
  A reszta radnych Błaszkowski, Ulkie, Lewandowski, no cóż czy ludzie się obudzą w końcu, przeciez oni zdradzili swoje poprzednie ugrupowanie na rzecz własnych interesów, zeby być bliżej żłoba.
  Co do Naszego Miasta Nasze Sprawy to mam wątpliwości co do ich obecnego stosunku do władz, przecież tyle lat byli w koalicji, a jak roman zdobył większość i mógł pozwolić sobie żeby ich mieć gdzieś, to zmienili front i zaczęli byc w totalnej opozycji.
  Nie rozumiem dlaczego tak źle wygląda ta nasza miejska polityka.

 5. Krystyna odpowiedz

  Rozwiązanie jest proste: nie glosowac na te znane od lat twarze, bo juz byli, bo sie nie sprawdzili. Wciaz orbituja wokol publicznych pieniedzy. Podziekowac, nie glosowac, wybrac nowych, spoza wymienionych list, bo na to, ze ktorykolwiek szczerze odpowie na podnoszone tu pytania, zarzuty, nie ma nawey najmniejszych szans. Za to szansa, ze oni chca nas znowu “zrobic w bambuko” jest ogromna. Pozdrawiam.

 6. FARBOWANY LIS odpowiedz

  A dlaczego Smogorzewski Roman nie startuje z listy PO, przecież jest we władzach PO miejskich powiatowych i wojeódzkich. W poprzednich wyborach za coś takiego wyrzucali z Platformy !!!
  to jest prawdziwy FARBOWANY LIS

  1. Obserwator odpowiedz

   Nie może startować z trzech list. Rzucił kostką i padło na ten komitet. Jako prowadzący rejestr wyborców powinien wykreślić siebie samego z listy uprawnionych do głosowania w Legionowie jako mieszkańca Józefowa.

 7. Kamil odpowiedz

  Dla mnie najŚmieszniejszy komitet to MY MIESZKAŃCY są tam: ludzie smogorzewskiego (Żuchowski, Ulkie, Lewandowski) renagaci z PiS i wszelkiej innej maści ludzie kręcący sie od lat przy samorządzie 🙂 🙂 🙂

 8. Michał odpowiedz

  Najciekawszy jest Komitet Wyborczy BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY. Słyszałam że to SIEROTY po PRL-u. I rzeczywiście, warto przyjrzeć się ich wspólnemu zdjęciu. Kogóż tam nie ma… Niektórzy to naprawdę nie mają wstydu i honoru. Sami przyznali się, że nie lubią ludzi. Nic sensownego dla Legionowa nie zrobili, a tylko pozostawili po sobie smród. Dziwię się że na ich czele stoi starosta powiatu legionowskiego

  1. mieszkaniec powiatu odpowiedz

   Jak po PRL- u to się nie dziw

 9. mieszkaniec powiatu odpowiedz

  Napiszcie coś o bezpartyjnych samorządowcach bo to oni są z tą grupą trzymająca władzę. Kto z My mieszkańcy popiera Romka i co z tego ma To i owo?

 10. Misiek odpowiedz

  Piroman, to tłumaczenie typu – ukradli w Wieliszewie, to czemu nie mogą w Legionowie….

 11. Mksyspytylk odpowiedz

  To są jakieś jaja. Okazuje się, że z każdej strony radni mieszkają poza Legionowem, a z Legionowa uczynili sobie dojną krowę.
  Na swoich wioskach za małe pieniądze do skręcenia? Wstyd się przyznać, że jeden z drugim mieszka gdzieś indziej i chce decydować w. Imieniu tych, którzy faktycznie żyją i płacą podatki w Legionowie?
  A tu jeszcze jakiś baran śmie pisać, żeby nie czepiać się jednego, bo drugi też mieszka poza Legionowem.
  Patologia na każdym szczeblu, urzędzie…

 12. Miro odpowiedz

  @ Piroman tylko z tego co mi wiadomo, Zezoń ma prawomocny wyrok sądu w takiej sprawie, a Romek – Jóżefów i jego braciszek – Warszawa, są tylko zameldowani u mamusi. I co Piroman rozerwiesz się???

 13. Miro odpowiedz

  @Piroman z tego co mi wiadomo Zezoń wygrał sprawę w sadzie, tak wiec ma prawomocny wyrok, że mieszka, a Romek- Józefów i jego braciszek Warszawa

 14. Normalny odpowiedz

  Na stronie PKW wyczytałem ,że startujący z listy Porozumienia na poz. 1 urzędujący Prezydent Miasta ma miejsce zamieszkania w Legionowie.Czy to jest zgodne z prawdą?

 15. Piroman odpowiedz

  A jak wygląda w takim razie sprawa z mieszkaniem, obdarzonego przez To i Owo wielką sympatią, radnego Zezonia w Wieliszewie? On też nie mieszka, a kandyduje a więc może zostawcie prezydenta w spokoju?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *