LEGIONOWO. Kto jeszcze dostał działkę od prezydenta?

2017-08-04 7:48:45

Ratusz nie chce ujawnić, kto oprócz spółki Milenium dostał w użyczenie działkę od miasta. Nie możemy również doczekać się odpowiedzi, dlaczego spółka ta zajmuje część Parku im. Jana Pawła II, pomimo wygaśnięcia umowy


Od ponad 2 miesięcy zajmujemy się sprawą nieodpłatnego, bez zgody Rady Miasta, użyczenia przez prezydenta w 2006 r. części Parku im. Jana Pawła II spółce Milenium, na potrzeby prowadzonej przez nią szkoły.

Wydzielona część parku

Z odpowiedzi jakie dotychczas otrzymaliśmy z ratusza, wynika, że umowa na nieodpłatne korzystanie z tego terenu wygasła ponad 2 lata temu. Mimo to spółka nadal zajmuje teren, który wcześniej ogrodziła i przyłączyła do wynajmowanego obiektu, w którym prowadzi szkołę. Dotychczas ratusz nie odpowiedział na pytanie, czy nie zachodzi obawa, że teren ten stanowiący część parku zostanie przejęty na własność przez prywatną spółkę?

Kto dostał działki – nie wiadomo

W jednej z odpowiedzi ratusza otrzymaliśmy także informację, że nie tylko ta spółka, ale także inne podmioty korzystają nieodpłatnie z działek należących do miasta. Zapytaliśmy więc, ile takich umów użyczenia nieruchomości Gmina Legionowo zawarła z innymi osobami lub firmami? Poprosiliśmy też o ujawnienie tych umów. Niestety, pomimo ponawianych pytań, odpowiedzi dotychczas nie dostaliśmy. Z ostatniego pisma jakie otrzymaliśmy z ratusza wynika , że odpowiedź na te pytania powinna zostać udzielona do dnia 12 września br. czyli za 2 miesiące.

KK.

Komentarze

2 komentarze

  1. Daro odpowiedz

    Trzeba poszukać reżysera który nakręci drugą część filmu “Miasto Prywatne”
    Scenariusz jest gotowy,wymaga tylko niewielkich poprawek

  2. morfeusz odpowiedz

    Ciekawe ile jest takich spółek i w ilu z nich Romek S. ma udziały? Bo ja jakoś nie dostałem żadnego prezentu od władz miasta, a z tego co widzę niektórzy dostają takie prezenty od lat ……!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *