LEGIONOWO. Ktoś truje psy na Bukowcu!

2020-05-12 2:46:13

Jak informuje Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Józefowie ktoś truje psy, przerzucając kiełbasę z trutką na szczury przez ploty posesji. Sprawa dotyczy osiedla Bukowiec A, B i C (okolice ulic: Kwiatowa, Polna, Wrzosowa, Słoneczna, Spacerowa, Roi, Strużańska, Żwirki)

Z informacji schroniska wynika, iż aktualnie odeszło 6 psów, a kilka jest w stanie krytycznym w lecznicach. Osoba podejrzana, to starszy mężczyzna jeżdżący na rowerze. Uważajcie na swoje psy i kontrolujcie otoczenie. Poinformowano również, że sprawą zajmie się policja.

Komentarze

3 komentarze

 1. Maciek odpowiedz

  Mojego psa też próbowali otruć. Więc to nie tak, że nie ma o czym mówić. Ktos wrzucił przez płot kawałek kiełbasy na szczęście zauważyłem kiełbase przy płocie kiedy wypuszczałem go z domu. Coś mnie tknęło i go odgoniłem a z kiełbasy wystawał kawałek szkła…

 2. Iwona odpowiedz

  Elaborat na kilka stronic,niestety nie na temat….
  Nie odnotowal Pan ofiar,więc uważa Pan fakt za niebyły?
  Uprzejmie proszę pomyślec zanim rzuci Pan takie czcze słowa,ponieważ proszę sobie wyobrazić,ze nie wszystkich wlascicieli i nie wszystkie psiaki na w/wym obszarze Pan zna…
  Szkoda czasu Czytelników ,Redakcji i Wlascicieli na takie “przemyslenia”tym bardziej ze umieraja zwierzeta…
  Z wyrazami szacunku
  Mieszkanka Bukowca

 3. Małe sprostowanie..? odpowiedz

  Chyba trochę tutaj plotka spowodowała eskalację ilości ofiar. Sporo chodzę z psiakiem po opisanej okolicy. Trochę osób z psami znam i spośród tych, których znam wszyscy nadal mają swoje psiaki. Faktem jest, że Biegun – pies mieszkający przy w opisanej okolicy – trafił do Legwetu w stanie ciężkim. Wczoraj jeszcze nie było wiadomo co było przyczyną. Nie znam osobiście właścicielki ale poprzez moją i właścicielki Bieguna znajomą usłyszałem, że powodem była trutka na szczury.
  Podkreślam jeszcze raz, że rozmawiając z innymi właścicielami psów jest to na razie jedyny znany mi potwierdzony przypadek.

  Przy okazji kilka słów o mitach bo nie jest to pierwsza tego typu informacja krążąca po Bukowcu.

  Biegun to pies rasy Husky. Raz tylko zdarzyło mu się uciec z domu więc nie prawdą jest, że atakował ludzi czy inne psy i stąd czyjaś zemsta. Na przeciwko Bieguna mieszka zaś inny pies rasy Malamut. Ten kilkukrotnie zaatakował inne psy – mojego zresztą też. Znam 4 osoby, których psy zostały pogryzione i jednego właściciela, którego pies zaatakowany przez Malamuta pogryzł tegoż. Nigdy zaś nie słyszałem by ten Malamut pogryzł człowieka. I nikt też jakoś na nim się nie mścił.

  Starszy Pan na rowerze podrzucający trutki. Nie wiem czy taka osoba istnieje wiem za to, że jeździ po Bukowcu starszy Pan na rowerze, który dwukrotnie już został posądzony o to, że podrzuca trutki. Jest to o tyle niesprawiedliwe, że akurat ten człowiek bardzo lubi psy. Sam zresztą ma psa. Gdy jeździ na rowerze jego pies biegnie za nim tylko czasami w dosyć dużej od niego odległości. Można więc nie zauważyć że to w sumie spacer z psem. Osobiście omijam tego Pana dużym łukiem bo nasze psy bardzo się nie lubią. Poza tym Pan jest miły i bezkonfliktowy.

  Nie ma co ulegać plotkom ale zachować czujność nie zawadzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *