Legionowo. KZB wycofuje się z drastycznej podwyżki czynszu

2019-01-10 1:05:08

Miejska spółka KZB wycofała się horrendalnej podwyżki czynszu jaką chciała narzucić Powiatowej Instytucji Kultury (PIK) za wynajmowanie budynku przy ul. Sowińskiego. Czynsz dla kulturalnej placówki miał wzrosnąć z 300 zł/miesięcznie do 4766 zł/miesięcznie

Przypomnijmy. Na początku grudnia 2018 r. do dyrektora PIK wpłynęło pismo z KZB zawiadamiające o nowej wysokości czynszu.

Drastyczna podwyżka
Wynikało z niego, że miejska spółka chce podwyższyć czynsz z 300 zł/miesięcznie do 4766 zł/miesięcznie, a więc o blisko 1500%. Zarząd Powiatu Legionowskiego wyraził wówczas swoje zdumienie taką propozycją, ponieważ PIK prowadzi działalność niekomercyjną na rzecz mieszkańców Legionowa, a więc wykonuje zadanie, które właściwie powinno wykonywać Miasto.

Reakcja Zarządu Powiatu
W odpowiedzi skierowanej do prezes KZB Zarząd Powiatu przypomniał, że kilka lat temu próba likwidacji filii Miejskiej Biblioteki w tym miejscu spotkała się z olbrzymimi protestami mieszkańców. Ponadto był to jeden z argumentów za utrzymaniem w tym miejscu placówki kulturalnej i dlatego obiekt został przekazany Powiatowej Instytucji Kultury. W piśmie podpisanym przez wszystkich członków Zarządu Powiatu stwierdzono, że taka podwyżka jest działaniem niezrozumiałym i nie do zaakceptowania. Wskazano również, iż podwyżka czynszu w takiej wysokości może oznaczać likwidację placówki przy ul. Sowińskiego 15 w Legionowie.

Poszli po rozum…
Pytany o powód tak drastycznej podwyżki czynszu dla PIK prezydent Roman Smogorzewski twierdził, że nic o tym nie wie. Mówiło się jednak, że podwyżka czynszu jest reakcją na zmiany w kierownictwie PIK. Dotychczasowa dyrektorka miała bowiem dobre kontakty z prezydentem, natomiast nowa dyrektorka jest osobom z zewnątrz. Zdecydowana reakcja Powiatu oraz sygnały od niezadowolonych mieszkańców spowodowały, że KZB wycofało się z drastycznej podwyżki. Dowiedzieliśmy się właśnie, iż do starostwa powiatowego w Legionowie dotarło pismo z którego wynika, że czynsz za budynek przy ul. Sowińskiego 15 od stycznia 2019 r. ma wynosić 500 złotych brutto miesięcznie.

WD.

Komentarze

1 komentarz

  1. Poinformowany odpowiedz

    I sie Romanowi władza z łapek wyślizguje, oj gdzie ten biedny Grabiec po parlamentarnych wyląduje teraz ze swoim dziurawym spadochronem, no chyba tylko na viceRomana…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *