LEGIONOWO. KZB wydzierżawiło lokale w Centrum Komunikacyjnym

2017-05-26 3:25:37

W dwóch przetargach w Centrum Komunikacyjnym (CK) wydzierżawiono cztery lokale za łączną kwotę 136 tys. złotych rocznie. Powstanie salonik prasowy, punkt dorabiania kluczy, lombard oraz najprawdopodobniej salon fryzjerski


O tym, jaki jest całkowity koszt utrzymania Centrum Komunikacyjnego, legionowski Urząd Miasta milczy. Z informacjach, jakie przekazywał mediom wiceprezydent Marek Pawlak wynika, że są to koszty na poziomie 300 tys. zł.

Realne koszty – 4 miliony

Legionowski radny Andrzej Kalinowski pod koniec zeszłego roku w swoich obliczeniach na podstawie informacji z Urzędu Miasta wyliczył, że roczny koszt utrzymania CK to czterech miliony złotych, łącznie z 23 proc. podatkiem VAT. Koszt dzierżawcy całego terenu spółki KZB i PEC to kwota w granicach 1 miliona 700 tys. złotych. Jednak około 2/3 tej kwoty to 3,4 mln zł plus 1,1 mln zł koszty wynajmu mediateki.

Zainteresowani dzierżawą lokali?

Po dwóch przetargach na dzierżawę lokali można śmiało stwierdzić, że CK nie cieszy się zainteresowaniem przedsiębiorców. W pierwszym przetargu na 6 lokali użytkowych tylko trzy znalazły się w kręgu zainteresowania, a jeden z zainteresowanych – firma komputerowa wycofała się z udziału. W ten sposób na trzy lata wydzierżawiono dwa lokale: pod lombard/kantor oraz najprawdopodobniej salon fryzjerski.

Kasy biletowe?

W drugim przetargu, który odbył się 5 maja, na jeden z lokali przeznaczonych pod dzierżawę, spółka miejska KZB nałożyła obowiązek utworzenia punktu kasowego przeznaczonego do sprzedaży biletów na wszystkie połączenia kolejowe dostępne dla stacji Legionowo oraz pociągi dalekobieżne. Z informacji na temat rozstrzygnięcia przetargu jasno wynika, że lokal oznaczony do prowadzenia punktu kasowego został wydzierżawiony przez firmę KOLPORTER. Stąd też nasze podejrzenia dotyczące utworzenia na terenie CK saloniku prasowego. Do drugiego przetargu, tak samo jak poprzednio, zgłosiło się trzech chętnych z czego jeden się wycofał, a pozostali dwaj zainteresowani to wspomniana już firma KOLPORTER oraz firma zajmująca się dorabianiem kluczy.

QK

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *