LEGIONOWO. KZB zwleka z wymianą kuchni węglowej

2018-03-14 6:47:22

W bloku na Kwiatowej, w mieszkaniu komunalnym KZB w 2015 r. zamontował kuchnię węglową do ocieplania lokalu. W ubiegłym roku kuchnia zepsuła się, pierwsza naprawa niewiele dała i w mieszkaniu w czasie mrozów mimo opalania nadal jest zimno. Podjęto decyzję o założeniu pieca na gaz, jednakże data jego zamontowania nie jest nadal znana


Do mieszkania przy ulicy Kwiatowej nasza czytelniczka wprowadziła się pod koniec 2016 r. Mieszkanie było po remoncie, jak stwierdziło KZB – jego stan był i jest zadowalający. Lokal ocieplany jest kuchnią węglową, która w zeszłym roku zepsuła się, a jej naprawa niewiele dała. Pomimo opalania w mieszkaniu nadal jest zimno. Po drugiej wizycie specjalistów okazało się, że zepsuta jest wężownica i zdecydowano, że kuchnia węglowa zostanie zamieniona na piec gazowy.

Atak mrozu

Do niedawna przez Polskę przechodziła fala mrozów. Temperatury spadały do -20 stopni. W tym czasie w mieszkaniu funkcjonował nie działający dobrze piec. – Rano temperatura w pokoju mojego syna wynosiła 16 stopni, a paliłam w kuchni prawie całą noc – relacjonuje czytelniczka. O problemy z ogrzewaniem zapytaliśmy KZB, uzyskaliśmy odpowiedź, że od momentu przyjęcia przez najemcę lokalu nie odnotowano sygnałów o źle działającym ogrzewaniu lokalu. Pierwsze zażalenia zgłaszane były dopiero w dniu 28.02 br. – wystąpiła usterka polegająca na uszkodzeniu pompy c.o., która niezwłocznie została usunięta przez konserwatorów KZB i system ogrzewania został uruchomiony (przywrócono stan poprzedni) – skomentował sprawę Jerzy Wilczyński, Kierownik Działu Eksploatacyjnego.

Zamontują, ale nie wiadomo kiedy

Jak dowiedzieliśmy się od KZB wymiana kuchni węglowej na kocioł gazowy będzie dokonana na wniosek najemcy lokalu złożony w Urzędzie Miasta Legionowo. Następnie zostanie przyznana dotacja z budżetu miasta na wymianę źródła ciepła oraz na wykonanie niezbędnej przebudowy instalacji wewnętrznej. Jednakże nie jest znany termin wymiany kuchni węglowej na piec gazowy, a nikt nie zagwarantuje, że mrozy nie wrócą. W końcu w marcu jak w garncu.

Walka ze smogiem pełną parą

Choć KZB czyli Urząd Miasta, lansuje swoją walkę ze smogiem, na własnym podwórku nie chcą tego robić tak ochoczo. Wymiana kuchni węglowej na piec gazowy byłaby kolejną cegiełką w walce o lepsze powietrze.

KT

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *