LEGIONOWO. Laureaci Konkursu wiedzy o AK nagrodzeni

2020-06-19 9:00:58

 

Zakończyła się XI edycja Konkursu Wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej i Szarych Szeregach. Dziś (19.06) miało miejsce wręczenie nagród laureatom. Uroczystość odbyła się w Parku Solidarności 

Konkurs organizowany jest corocznie przez Muzeum Historyczne w Legionowie we współpracy ze Stowarzyszeniem Zespołu Ochrony Pamięci Armii Krajowej „Brzozów”. Celem konkursu jest budzenie zainteresowania młodego pokolenia historią walki Polaków o niepodległość podczas II wojny światowej na terenie powiatu legionowskiego, kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży przez poznawanie historii lokalnej i zachowanie pamięci o bohaterskiej walce Polaków w czasie II wojny światowej.

Nagrody i wyróżnienia otrzymali uczniowie startujący w dwóch kategoriach: uczniów szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Nagrodzeni zostali również uczestnicy dodatkowego zadania plastycznego, które w tej edycji odbyło się pod hasłem „Poznaję miejsca pamięci…”. Nagrody zostały ufundowane przez Prezydenta Miasta Legionowo, Starostę Powiatu Legionowskiego, Stowarzyszenie Zespołu Ochrony Pamięci Armii Krajowej „Brzozów” oraz Muzeum Historyczne w Legionowie.

Organizatorzy pragną podziękować partnerom za pomoc w realizacji konkursu oraz wszystkim uczestnikom i ich opiekunom!

Źródło: www.legionowo.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *