LEGIONOWO. Legionowscy policjanci sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do zaleceń kwarantanny

2020-03-21 11:15:01

Policjanci z powiatu legionowskiego wspierają służby sanitarne w walce z koronawirusem. Mundurowi sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną znajdują się pod wskazanymi adresami, a także czy nie potrzebują dodatkowej pomocy. W związku z tym, że objęto ścisłym nadzorem osoby, które mogą być zarażone, policjanci wyposażeni są w pakiety ochronne, których używają w razie konieczności


Mundurowi dokonują sprawdzeń miejsc kwarantanny, głównie telefonicznie, z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu osoby w wyznaczonym miejscu. Policjanci nie mają bezpośredniego kontaktu z osobami objętymi kwarantanną, nie wchodzą do domów i mieszkań. W każdym przypadku, gdy zajdzie potrzeba bezpośredniego kontaktu z osobami objętymi kwarantanną policjanci będą postępować zgodnie z wytycznymi inspektorów sanitarnych.

Sprawdzenia miejsc, w których przebywają osoby objęte kwarantanną przebiega bez zastrzeże. Mieszkańcy powiatu legionowskiego stosują się do poleceń i wytycznych służb sanitarnych w zakresie obowiązkowej kwarantanny.

Przypominamy, że osoby które nie stosują się do przymusowej kwarantanny, mogą zostać ukarane przez inspekcję sanitarną grzywną w kwocie do 30 tys. zł.

źródło: kpp

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *