LEGIONOWO. Legionowscy Ratownicy oraz NZOZ Legionowo dziękują i apelują o pomoc

2020-03-26 12:01:24

Legionowscy ratownicy oraz pracownicy NZOZ Legionowo, dziękują mieszkańcom za wsparcie i pomoc materialną jakiej doświadczamy każdego dnia od mieszkańców Powiatu Legionowskiego podczas stanu epidemii wirusa COVID-19 (koronawirus). Apelują również o podzielenie się środami ochrony indywidualnej

Jak informują legionowscy ratownicy, na dzień dzisiejszy dysponent zespołów ratownictwa medycznego w Powiecie Legionowskim, jakim jest NZOZ Legionowo, wyposaża ich w wystarczającą ilość środków dezynfekcyjnych oraz pakietów ochrony osobistej. Mając na uwadze pogłębiający się deficyt tych produktów na rynku polskim oraz coraz to większy problem z ich dostępnością, chcieliby prosić o pomoc, zwracając się z apelem „Podziel się jeśli możesz”:

Co jest potrzebne?

-Maski FFP2 i FFP3
-maski chirurgiczne trójwarstwowe
-przyłbice
-gogle/ okulary ochronne
-fartuchy jednorazowe
-termometry
-płyny dezynfekcyjne (wraz z charakterystyką produktu)
-maseczki chirurgiczne bawełniane
-kombinezony ochrony indywidualnej

Pomagają harcerze

W inicjatywę szycia maseczek zaangażował się również Hufiec ZHP Legionowo. Osoby, które posiadają materiał, są chętne do transportu bądź posiadają umiejętności szycia, proszone są o kontakt z wyżej wymienioną organizacją. W zakresie przekazywanych wyrobów medycznych, w tym w szczególności masek FFP2, FFP3 i chirurgicznych, ratownicy są zobligowani do stosowania tylko i wyłącznie wyrobów spełniających stosowne wymagania i posiadające atesty. Mając to na uwadze, prosimy o wcześniejszy kontakt z sekretariatem NZOZ Legionowo, ul. Sowińskiego 4.

Apel do mieszkańców

– Ponadto my, ratownicy, bez obaw i strachu chcemy nieść pomoc dla pacjentów, dlatego prosimy o niezatajanie informacji wśród osób, które w okresie ostatnich 14 dni miały bliski kontakt z osobą zakażoną lub z osobą z podejrzeniem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Wierzymy również, że w czasie kryzysu jesteśmy w stanie zintegrować się i wspomóc najbardziej potrzebujące jednostki walczące o jak najszybszy powrót do normalności – apelują Ratownicy Legionowskiego Pogotowia Ratunkowego.

Podziękowania przychodni

– ZOZ „Legionowo” sp. z o.o., wobec stanu epidemii wirusem COVID-19 (koronawirus), pragnie serdecznie podziękować za pomoc rzeczową i finansową świadczoną w szczególności przez mieszkańców Powiatu Legionowskiego. Państwa wsparcie jest nieocenione w tak trudnym dla nas wszystkich czasie. Walka z pandemią koronawirusa jest szczególnym wyzwaniem dla pracowników systemu ochrony zdrowia, którzy to są na pierwszym froncie walki o nasze zdrowie i życie – czytamy w podziękowaniach legionowskiej przychodni.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *