LEGIONOWO. Legionowskie parafie przekładają Pierwszą Komunię

2020-04-24 7:29:52


Prawdopodobnie w Legionowie w maju nie odbędą się Pierwsze komunie Święte. Rekomendowane jest ich przesunięcie na czas, w którym dzieci wrócą do szkół. O dokładnych datach mają zadecydować proboszczowie poszczególnych parafii


Diecezja warszawsko-praska, pod którą podlegają wszystkie legionowskie parafie, zaleciła aby z organizacją pierwszych komunii świętych poczekać na powrót dzieci do szkół. Część z parafii przełożyła już daty uroczystości. Inne zaś czekają na rozwój sytuacji.

Parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

W parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (ul. Piłsudskiego 47) wyznaczono nowe daty Pierwszej Komunii Świętej – 4 i 11 października. Pierwotnie uroczystości odbyć się miały:10 i 17 maja (niedziele).

Parafia św. Jana Kantego

Pierwsza komunia święta w parafii św. Jana Kantego (ul. Schabowskiego 2) mają odbyć się 13 i 20 czerwca. Pierwotnie uroczystości odbyć się miały: 16 i 23 maja (soboty).

Parafia Miłosierdzia Bożego

Pierwsza komunia święta w parafii Miłosierdzia Bożego (ul. Targowej 48) zaplanowano na niedzielę 31 maja. Odbędzie się tylko jeśli przed tą datą dzieci wrócą do szkół. Jeśli to się nie stanie, uroczystość na pewno zostanie przełożona. Decyzję o ewentualnym nowym terminie, proboszcz ma podjąć po konsultacjach z rodzicami.
Parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny
Pierwsza komunia święta w parafii cywilno-wojskowej św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny (ul. Piłsudskiego 5) zaplanowana jest na 16 maja (sobota). Termin jest mało prawdopodobny, ponieważ dzieci mogą nie wrócić do szkoły tak szybko. Nie wyklucza się, że uroczystość dobędzie się na jesieni.

Parafia Matki Boskiej Fatimskiej

Pierwsza komunia święta w parafii Matki Boskiej Fatimskiej (ul. Orląt Lwowskich 8) zaplanowana jest na 16 maja (sobota). Pod uwagę bierze się zorganizowanie uroczystości w mniejszych grupach zgodnie z zasadami wprowadzonymi 20 kwietnia (1 osoba na 15 m² powierzchni świątyni). Decyzje wiążące mają zapaść po spotkaniu z rodzicami, które odbyć mają się w przyszłym tygodniu. 

red.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *