LEGIONOWO. Lekarz z kliniki Mediq zakażony koronawirusem

2020-03-30 2:08:13

U jednego z lekarzy z kliniki Mediq w Legionowie potwierdzono zakażenie koronawirusem. 19 osób trafiło na kwarantannę. Zakażony lekarz pracował także w Szpitalu Bródnowskim. Dyrekcja przychodni o pozytywnym wyniku testu dowiedziała się w niedzielę

Po zabezpieczeniu listy pacjentów z dni, kiedy przyjmował doktor okazało się, że 14 osób to pacjenci z powiatu legionowskiego, a 5 osób to osoby z innego terenu. Ich dane miały zostać przekazane odpowiednim inspektoratom sanitarnym. Te osoby zostały już poinformowane o konieczności odbycia kwarantanny domowej. Przychodnia jest czynna. Lekarz nie jest mieszkańcem powiatu legionowskiego. Lekarz przyjmował pacjentów w ubraniu ochronnym, gabinet był dezynfekowany miedzy jednym, a drugim pacjentem oraz na zakończenie dnia pracy. Nie ma informacji o przebiegu jego choroby.

Komentarze

5 komentarzy

 1. Mieszkanka odpowiedz

  Kolejna osoba z koronawirusem w Legionowie, ta osoba była w mediq. Siedzi w domu z pozytywnym winikiem. Dlaczego nie ma o tym informacji? Ta kobieta była w mediq niedawno. Dlaczego nie zamknięto kliniki? Żart, Teraz się to gówno roznosi dalej bo zanim ta Pani została zbadana to była tu, tu tu i tam, jak każdy po drodze zakupu zrobiła.

 2. Legionowianin odpowiedz

  Do Nony – no to mnie Panstwo uspokoili! Tylko proszę nie pisać 5 wejść bo Główne, Optyk i Apteka to to samo wejście tylko 3 pary drzwi, wszystkie prowadzą na hol przed recepcją i na główne schody, chyba że coś się zmieniło. Ostatnio byłem w Mediqu pół roku temu. O wejściu przez garaż słyszę pierwszy raz, tak samo jak przez Rehabilitację, ale to super że jest alternatywa. Czy można z nich teraz korzystać?
  Czy Mediq wdrożył jakieś procedery zabezpieczające pacjentów? Czy ten tłum stojący przed wejściem nie może być podzielony, nawet sklepy potrafiły taśmą wydzielić sposób przebiegu kolejki wewnątrz i na zewnątrz. Czy przed wejściem lub w holu będę mógł skorzystać z ogólnodostępnego płynu do dezynfekcji rąk oraz automatu z maseczkami i rękawiczkami (te ostatnie są prawie w każdym większym sklepie)? Czy są wprowadzone jakieś specjalne procedury, czy ktoś tego pilnuje? Czy są jakieś informacje na stronie ośrodka, chociażby komunikat o zdarzeniu i ostrzeżenie jak powinienem się zachowywać aby zwiększyć swoje bezpieczeństwa w czasie pandemii przebywając na terenie ośrodka?
  Mam się niedługo u was pojawić, więc mam wątpliwości. Siedząc w domu mam tylko niepokojące informacje z prasy i od znajomych, na stronie ośrodka nie znalazłem informacji, które mogłyby mnie uspokoić.
  Proszę mi jeszcze powiedzieć, czy to prawda że będę musiał podpisać oświadczenie o zrzeczeniu się wszelkiej praw do odpowiedzialności ośrodka Mediqa w przypadku ewentualnego zarażenia wirusem Covid-19 na terenie ośrodka?

 3. Nony odpowiedz

  Panie Legionowianin proszę usunąć te bzdury.
  Do Kliniki są 4 wejścia, główne, optyk, apteka, rehabilitacja, a 5 wejście to garaż.
  To w jaki sposób odbywa się praca zostało już dawno przez sanepid sprawdzone i kontrolowane na bieżąco.
  Żadnych kart nie pobrał, ponieważ wszystko aktualnie jest w komputerze.
  Lekarze nie mają pokoju gdzie piją kawki, przyjeżdżają i wyjeżdżają, zazwyczaj siedzą tylko w gabinecie.
  Więc te bzdury proszę usunąć.

 4. Koronawirus odpowiedz

  Zauważyłem brak przestrzegania odległości między osobami w sklepie Biedronka przy Zegrzynskiej,oraz w Kauflandze na piaskach.Moze przydałoby się pouczające nagłośnienie .Rowniez potrzebne są kontrolujące służby ,z uwagi na lekceważenie zasad przed koronawirusem . Mieszkaniec

 5. Legionowianin odpowiedz

  Najlepsze jest tekst: gabinet był dezynfekowany pomiędzy każdym pacjentem. Koń by się uśmiał!
  Lekarz przyszedł, pobrał klucze i karty pacjentów, zapewne w trakcie jeszcze dostał kolejne ale nikt z obsługi sie z nim kontaktował. A może przyjechał samochodem od razu w ubraniu ochronnym…. Wypił kawkę lub herbatę ale z nikim się kontaktował a wszystko robił w kombinezonie ochronnym. W Mediqu jest jedno wejście główne i tyle w temacie. Pacjentów wraz z rodzinami uziemiono ale pracownicy z tej zmiany pracują dalej.
  Popatrzcie na szpitale, jedne pacjent chory a zamykają pół szpitala, tak profilaktycznie a u nas nic się nie stało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *