LEGIONOWO. Libacja alkoholowa w CSP

2022-06-14 12:05:54

W miniony wtorek (7 czerwca) w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie przy ul. Zegrzyńskiej miało dojść do imprezy zakrapianej alkoholem

Zgodnie z informacjami, jakie podawał onet.pl wynika, że pechowa impreza miała się odbyć w trakcie szkolenia pirotechnicznego dla antyterrorystów. W jednym z pokoi mieli zgromadzić się funkcjonariusze pododdziałów kontrterrorystycznych z Wrocławia i Rzeszowa, a także uczestnicy szkolenia dla rzeczników prasowych.
Z relacji anonimowego pracownika CSP wynika, że uczestnicy imprezy mieli mieć ze sobą alkohol oraz przenośny głośnik.

Inni nie mogli spać
W związku z tym, że trwająca impreza była uciążliwa dla innych policjantów, do pokoju, w którym trwała impreza miał wejść oficer dyżurny. Między funkcjonariuszami wywiązać się miała kłótnia, w wyniku której zraniony został jeden policjant.
Później “towarzystwo” miało się rozejść i do rana nie było ich na terenie szkoły. Rano wszyscy stawili się na apel, a potem poszli na zajęcia.

Dyscyplinarki
W zdarzeniu uczestniczyło 21 funkcjonariuszy, którzy zostali objęci postępowaniami dyscyplinarnymi. Wobec 13 uczestników prowadzone jest postępowanie dot. etyki zawodowej. Zostali usunięci z pracy w pionach prasowych. Wobec dyżurnego centrum prowadzone jest postępowanie dyscyplinarne.

Rzecznik milczy

W poniedziałek (13 czerwca) zadaliśmy pytania do rzecznika prasowego Centrum Szkolenia Policji Szymona Koźniewskiego w tej sprawie. Niestety nie udało nam się jeszcze uzyskać odpowiedzi w tej sprawie.

Komentarze

2 komentarze

  1. Andrzej odpowiedz

    A co na to władze CSP – czy nie powinny wydać jakiegoś komunikatu?
    Czy komendantem CSP przypadkiem nie jest ta sama pani, co do niedawna była komendantem KPP w Legionowie?

  2. pwn odpowiedz

    TRA LA LA i nic z tym nie zrobią… Dlaczego ? No bo przecież policja nie jest od łapania przestępców ( to “robi” niejako przy okazji) ale od tłumienia buntów przeciw władzy . A do takiej roboty takie indywidua nadają się bardzo dobrze. Prokurator z tego właśnie powodu też oczywiście dostanie amnezji z kodeksu karnego/wykroczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *