LEGIONOWO. Licz się ze słowami

2016-03-25 8:19:41

9 marca 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 8 e Legionowie odbyła się jubileuszowa X edycja Powiatowego Konkursu Polonistycznego Licz się ze słowami. Konkurs ten objęty jest Patronatem Prezydenta Miasta Legionowo.

Tegoroczna edycja związana była z książką i obrazem. Motywem przewodnim były słowa Wisławy Szymborskiej: Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.

Uczestnikami byli uczniowie 7 szkół z Legionowa i okolic. Zmagali się z różnego rodzaju zadaniami, m. in. frazeologizmami związanymi z książką i słowem pisanym, a także musieli wykazać się znajomością tekstów literackich i umiejętnością posługiwania się bezbłędną polszczyzną, zarówno mówioną jak i pisaną.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika, Serock

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 8 im. 1 WDP, Legionowo

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika, Legionowo

Wyróżnienia otrzymali:

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Legionów Polskich 1914-1918, Legionowo

Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego, Białobrzegi

Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej, Jabłonna

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego, Legionowo.

Wszystkim uczestnikom, a szczególnie laureatom gratulujemy, życzymy sukcesów i zapraszamy do udziału w innych konkursach organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 8 w Legionowie. Szczególne podziękowania kierujemy do nauczycieli przygotowujących uczniów do udziału w konkursie. Dziękujemy bardzo za poświęcony czas i miłe słowo paniom: Magdalenie Michalak, Elżbiecie Dąbkowskiej – Mikos, Monice Sak, Ewie Żmijewskiej, Magdalenie Szatkowskiej, Katarzynie Niziołek, Ewie Dziurze i Wioletcie Majewskiej. Dziękując, zapraszamy już dziś do udziału w XI edycji naszego konkursu.

Marzena Karaś-Gmitrzuk

fot. SP8

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *